Hlavní obsah

Thurmanová se mu málem zabila při natáčení, teď toho Tarantino lituje

Tarantino se omluvil Thurmanové za nehodu při natáčení Kill Bill. (Video: Redakce Seznam, AP, Reuters)

 

Reklama

7. 2. 2018 23:00

Americký oscarový režisér Quentin Tarantino hluboce lituje incidentu při natáčení snímku Kill Bill z roku 2003, kdy se herečka Uma Thurmanová zranila.

Článek

Thurmanová v uplynulém týdnu veřejně obvinila filmového producenta Harveyho Weinsteina, že ji sexuálně napadl, a v rozhovoru s deníkem The New York Times při této příležitosti zmínila také to, že ji Tarantino přinutil k nebezpečnému kousku v autě.

Hollywoodská herečka v rozhovoru pro New York Times prohlásila, že ji režisér přiměl, aby řídila auto, které podle ní nebylo v pořádku a ve kterém se necítila dobře. Ptala se, jestli by za ni scénu mohl natočit kaskadér. Podrážděný režisér ji ale přesvědčil, aby auto řídila ona sama. Při jízdě však ztratila kontrolu nad vozem a narazila do palmy. Nemocnici opustila s límcem okolo krku, zraněným kolenem a otřesem mozku. Tato zranění jí způsobila trvalé následky. Po návratu z nemocnice se s Tarantinem pohádala.

„Obvinila jsem ho, že se mě pokusil zabít. Byl z toho velmi rozzlobený, což chápu, protože to necítil tak, že mě chtěl zabít,” řekla. Thurmanová nahrávku nehody zveřejnila na Instagramu, kde se režiséra zastala, neboť události sám lituje. Ocenila také to, že jí záznam po letech vydal, ačkoli věděl, že ho to může poškodit.

Tarantino nyní v rozhovoru s portálem Deadline řekl, že Thurmanovou skutečně přesvědčil, aby scénu natočila sama. Popřel však, že by byl naštvaný, jak se píše v New York Times. Dále řekl, že najít nahrávku bylo obtížné a že to znamenalo projít v archivu mnoho krabic. Sdělil rovněž, že s Thurmanovou mají očividně na událost odlišné názory, včetně toho, jak se nehoda přihodila. „Obvinila mě z nehody a měla právo na to mě obvinit. Nechtěl jsem, aby se tohle stalo,” řekl Tarantino s tím, že herečku ujistil, že cesta je bezpečná, ač nebyla, a že natáčení scény nikdo nepovažoval za nebezpečný kousek.

Sdílejte článek

Reklama

Související témata:

Doporučované