Hlavní obsah

Tereza Maxová „developerkou“. Takhle ji neznáte

Tereza Maxová o dalších plánech manžela Buraka Oymena s luxusním resortem v Turecku.Video: Petra Krmelová, Seznam Zprávy

 

Reklama

30. 12. 2019 15:11

Luxusní resort a pobřežní letovisko na jihu Turecka Kaplankaya, který vybudoval manžel Terezy Maxové – turecký realitní magnát Burak Oymen – se bude rozšiřovat. A to dokonce o slavné hotelové řetězce. V pořadu Ženský byznys Petry Krmelové to řekla sama modelka a zakladatelka nadace nesoucí její jméno.

Článek

Komplex se nachází v regionu Milas v Turecku v oblasti Egejského moře, 48 kilometrů od letiště Milas-Bodrum. Klienty je tam možné dopravit i soukromou jachtou či vrtulníkem. Tereza Maxová se na „duši“ Kaplankayi významně podílela. Především na konceptu restaurace Anhinga na pobřeží a interiérech Club Housu, který navrhl známý architekt Carlos Ferrater a dnes slouží jako „guest house“, bar, restaurace a kanceláře.

„Měla jsem na starosti výběry nábytku, dekorace, umění, ale třeba i pracovní uniformy a kosmetické produkty pro Spa. V době, kdy byl celý projekt v plenkách, bez infrastruktury, si pamatuji, jak jsme vymýšleli jména ulic a čtvrtí pobřežního městečka“, vysvětlila ve studiu Seznamu v Burzovním paláci.

„Je to srdeční projekt, jako rodina tam trávíme spoustu času. Pro mého manžela to hodně znamená, pamatuje si to místo jako dítě, kam jezdil na dovolenou. Možná chtěl v Turecku vytvořit něco, co tam není. Kaplan znamená tygr, který se tam vyskytoval a kaya je kámen. Takže Tygří skála,“ objasňuje Tereza Maxová.

Při výběru uklízeček jsem pedant

Maxová kromě interiéru řeší i program centra dlouhověkosti, které nabízí vše od zdravého stylu, stravování až po jógu nebo meditace. Kaplankaya přitom dává práci lidem z nejbližšího okolí .

„My vlastně zaměstnáváme lidi z okolních vesnic a má úloha na úplném začátku byla například zaučit všechny paní na úklid. Možná proto, že jsem v rodině známá ohledně úklidu jako pedant. Učila jsem je třeba používat pračku, protože byly z vesnic, kde se běžně pračka nepoužívá. Dnes je vidět, ze dělají svou práci s radostí a velmi profesionálně. Musím říct, že to byla pro mě obrovská zkušenost, protože jsem neuměla turecký jazyk, ale učím se,“ směje se světoznámá rodačka z Pardubic, jejíž kariéru modelky odstartoval v září 1989 odjezd do Paříže. A to přesto, že byla přijata na Právnickou fakultu Univerzity Karlovy.

Tereza Maxová

Její tvář byla na titulní straně britského Vogue, stejně jako na předních stranách časopisů Elle, Marie Claire a Glamouru. Prošla po všech významných přehlídkových molech – Dior, Chanel, Prada, Gucci, YSL, Ralph Lauren a byla tváří pro reklamní kampaně takových značek jako jsou Karl Lagerfeld, Donna Karan, Hermés, La Perla, Vichy, L‘Oréal a další.

Přibudou hotely i soukromý přístav

Aktuálně v pobřežním letovisku funguje hotel Six Senses, který láká k pobytu i díky jménu slavné modelky různé světové celebrity. „Stojí tam 75 vil, které už jsou téměř prodány, a dalších 75 se staví. Další hotely se plánují, ale zatím nemůžu prozradit které. Vše je pod smlouvami a přísnou mlčenlivostí,“ dodává host pořadu Ženský byznys s tím, že přibude také přístav.

Kaplankaya

luxusní přímořské letovisko na jihu Turecka

48 kilometrů od letiště Milas-Bodrum

Význam slova: Tygří kámen (kaplan je tygr, kaya je kámen)

Autor projektu: manžel Terezy Maxové, turecký developer Burak Oymen

„Ten projekt je velmi ambiciózní, velmi složitý. Ale když je to srdeční záležitost, tak do toho člověk dává čas a vášeň vytvořit něco, co tady po nás zůstane,“ dodává.

Celý pořad Ženský byznys s Terezou Maxovou uvidíte na webu Seznam Zprávy v úterý 7. ledna 2020.

Reklama

Související témata:

Doporučované