Hlavní obsah

Titul si víc zaslouží Manchester City, míní Jaroslav Hřebík, host nedělního přenosu z utkání, jež rozhodne

Jaroslav Hřebík nebude hostem studia Televize Seznam při přenosu utkání Premier League poprvé. Připomeňte si, co ve studiu řekl nejen on, ale i Tomáš Rosický nebo další fotbalové hvězdy a experti. (Video: Seznam.cz)

10. 5. 2019 10:30

Anglická Premier League se těší na své velké finále. Získá titul Manchester City, nebo FC Liverpool? Odpověď na tuto otázku rozlouskne až poslední kolo. A klíčové bude utkání Brighton – Manchester City. Od 15:30 jej v neděli, pro své diváky zcela zdarma, odvysílá Televize Seznam. A hostem přenosu bude Jaroslav Hřebík, v současnosti šéftrenér sparťanské mládeže.

Článek

Karty jsou rozdány jasně: V dosavadních 37 kolech nasbíral tým Manchesteru City 95 bodíků, tedy o bod víc než Liverpool (94). Navíc mají Citizens momentálně o 4 góly lepší rozdíl celkového skóre, což je faktor, na který by se hledělo, kdyby se po kole číslo 38 sešli oba aspiranti titulu na bodové shodě.

Manchester City hraje v neděli v Brightonu, Liverpool hostí celek Wolverhamptonu. Všechny zápasy posledního kola čeká výkop v 16 hodin.

Sledujte nedělní přenos na Televizi Seznam

Brighton – Manchester City

Kdy: neděle 12. května od 15:30

Kde: Televize Seznam

Kdo: Utkání budou komentovat Radek Barkman s Jaromírem Bosákem. Studio moderuje Jiří Hošek, uvítá v něm Luďka Mádla, fotbalového experta Seznamu, a jako hosta Jaroslava Hřebíka, šéftrenéra mládeže AC Sparta Praha.

„Kdo získá titul? Liverpool!“ odpoví nejprve Jaroslav Hřebík, ale pak se rozesměje: „Já jen zkoušel, jak budete reagovat. Ne, ve skutečnosti žádné šokující rozuzlení nečekám. Jak Manchester City, tak Liverpool ty zápasy zvládnou, úroveň, organizovanost a propracovanost jejich hry je tak vysoká, že své zápasy určitě neprohrají.“

Ale Manchester City k pocitu jistoty potřebuje vyhrát, při remíze v Brightonu by měl 96 bodů a liverpoolský expres by ho ještě v případě vlastního vítězství nad Wolverhamptonem mohl s 97 body předstihnout.

Podle Hřebíka se to ale nejspíš nestane. „Ještě si před přenosem musím nastudovat, jakým způsobem brání Brighton. Ale variabilita hry Manchesteru City a způsob, jakým se jeho řady prolínají, by při kvalitě jeho hráčů gólový efekt přinést měly. A směrem dozadu je organizace hry Manchesteru City perfektní, ještě lepší než u Liverpoolu. A to je rozdíl, díky kterému platí, že pokud se naplní předpoklady a Manchester City titul získá, pak to v mých očích bude triumf zasloužený.“

Jakkoli se Guardiolův tým Manchesteru City od Kloppova Liverpoolu na hřišti ve svém projevu v mnohém odlišuje, principiální charakteristiky hry jsou podle Hřebíka shodné. „Oba týmy sázejí na velmi vysoko hraný presink, v obou případech jde o maximálně týmové pojetí, oba týmy toho hodně naběhají. A to především ve sprintu.“

Největší kvalitativní rozdíl vidí Hřebík právě v organizaci defenzivní fáze. „Liverpool opakovaně mívá problém s průnikovými přihrávkami soupeře. Tohle má Guardiola se svými hráči zvládnuté výrazně lépe,“ říká zkušený expert.

Fotbalové přenosy Televize Seznam

12. 5. Brighton – Manchester City

18.5. Eibar – Barcelona

Že by v posledním kole někdo ze zainteresovaných pod tíhou situace selhal psychicky, Hřebík neočekává. „Na téhle úrovni už jsou všichni hráči i po téhle stránce natolik prověření tolika velkými zápasy, že nic takového nepřichází do úvahy.“

Zatímco Manchester City měl přes týden volno, Liverpool, který s ním soupeří na dálku, absolvoval v úterý heroickou bitvu s Barcelonou. Navíc už mají fotbalisté v nohách celou dlouhou sezonu. Slovní spojení „únava fotbalisty“ ale Jaroslav Hřebík ve svém slovníku nenachází. „Pokud někdo z hráčů neprošel v posledním období nějakým zdravotním problémem, není vůbec důvod, abychom o údajné únavě jako faktoru, který by snad měl hrát nějakou roli, vůbec hovořili,“ dodává Hřebík s úsměvem.

Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Doporučené