Hlavní obsah

Tomáš Souček v Premier League boduje. Další skoky z Anglie do Slavie a zpět by mu neprospěly

Foto: Profimedia.cz, Seznam Zprávy

Bývalý kapitán Slavie se rychle zařadil mezi opory klubu West Ham United.

Reklama

7. 7. 2020 12:00
Článek

Tomáš Souček už se v Premier League zapsal opravdu skvěle. A i v případě sestupu West Hamu by v Anglii pravděpodobně našel velmi dobré angažmá. Na tom se tentokrát shodli debatéři v čerstvé epizodě podcastu Angličan.

Někdejší slávistický kapitán Tomáš Souček už patří k oporám West Hamu, je ho plné hřiště, začal střílet góly. Další teď o víkendu do sítě Newcastlu. A podle Jaromíra Bosáka, Luďka Mádla a Martina Vaita, kteří se v tomto vydání podcastu Angličan sešli za mikrofony, ho čeká i skvělá budoucnost.

„Pokud bereme West Ham jako tým spodních pater tabulky, tak Tomáš Souček prokazuje, že by mohl časem patřit i výš, přinejmenším do týmů středu tabulky Premier League,“ zamýšlí se Jaromír Bosák.

„Podle mě mu teď vlastně pomohla koronavirová pauza. Umožnila mu sžít se víc s prostředím, vylepšit angličtinu, přinesla čas na to, aby si s trenérem Moyesem lépe vyjasnil, kde je na hřišti jeho ideální pozice a jaké by měl dostávat úkoly. A je to všechno ku prospěchu věci,“ poznamenává Martin Vait.

„Součkův agent Pavel Paska se nijak netají tím, že se Tomáš Souček zapsal na Ostrovech opravdu velmi dobře. A že i kdyby náhodou West Ham sestoupil, čímž by mohla spadnout domluvená změna hostování ze Slavie v přestup do West Hamu, určitě by se pro Tomáše i nějaké jiné uplatnění v nejvyšší anglické soutěži našlo,“ podotýká Luděk Mádl.

Foto: Profimedia.cz

Tomáš Souček (vpravo) se svým agentem Pavlem Paskou.

Podle jeho informací je i Slavia připravená na několik možností. Ta základní je jasně daná: udržení West Hamu v Premier League by automaticky znamenalo doplatek 16,2 milionu eur za přestup k dosavadním 4,5 milionu eur za hostování. Slavia si ale podle všeho dokáže představit i to, že by se Souček po případném sestupu West Hamu vrátil do Prahy. A pomohl Slavii na podzim v ideálním případě ještě i v dalším ročníku Ligy mistrů.

„Říkám si ale, jestli by mu fotbalově prospělo pořád takhle přeskakovat mezi Anglií a Prahou. Asi úplně ne,“ naznačuje Jaromír Bosák a diskutéři se shodují, že delší setrvání v Anglii by Součkově sportovnímu růstu pomohlo asi lépe. I toho by pak český fotbal mohl využít, až za rok v létě naskočí Souček právě na anglických stadionech v českém dresu v bojích turnaje jménem Euro 2020, jehož boje byly odloženy na léto roku 2021.

Další téma bylo nabíledni. Milan Baroš se o víkendu v Ostravě rozloučil se svou bohatou kariérou. Podcast Angličan se k ní vrátil především ve vztahu k jeho angažmá v Liverpoolu. A v otázce, jestli svého času nevyklidil Baroš bojiště zbytečně spěšně, když se přemístil do Aston Villy.

A nebyl by to Jaromír Bosák, aby řeč nesvedl i ke své oblíbené Bundeslize. Inspiroval ho k tomu zejména přestup Leroye Saného z Manchesteru City do Bayernu Mnichov. „Může se stát právě Bayern konkurentem anglických klubů na poli těch největších přestupů?“ ptá se Bosák.

K čemu debatéři došli nejen při hledání odpovědí na tuto otázku? Poslechněte si aktuální epizodu podcastu Angličan v přehrávači nad textem.

Angličan

Fotbalový podcast Jiřího Hoška (@hosekj) a jeho přátel, výhradně o Premier League. S pravidelnými hosty Luďkem Mádlem, Karlem Häringem, Jaromírem Bosákem nebo Jindřichem Šídlem.

Od fanoušků, kteří si bez anglické ligy nedovedou představit víkend, pro fanoušky. Pozor, ve studiu se za žádných okolností nesmí sejít dva fans stejného klubu! Každý týden na Seznam Zprávách, na Spotify, v Apple Podcasts a dalších podcastových aplikacích.

Archiv všech dílů najdete tady, ostatní podcasty Seznam Zpráv tady. Své postřehy, připomínky nebo tipy nám pište na e-mail audio@firma.seznam.cz.

Reklama

Související témata:

Doporučované