Hlavní obsah

„Trenér do mě musel strčit.” S Alešem Valentou za jeho prvním akrobatickým skokem

10. 8. 2018

Ukázka z pořadu Moje místa s Alešem Valentou. (Video: Petr Zajíček, Seznam.cz)

Dlouhých šestnáct let se mu nikdo nedokázal vyrovnat. Jeho legendární trojité salto s pěti vruty se podařilo zopakovat dvěma sportovcům až letos. Podívejte se v pořadu Moje místa, kde se rodil úspěch olympijského vítěze Aleše Valenty.

Článek

V Šumperku prožil dětství a chodil tady na sportovní základní školu. „Aleš měl odjakživa dobré odrazové schopnosti,” říká o něm dnes jeho třídní učitel Jiří Slavinský.

Kromě sportu si už v životě vyzkoušel mnohé a všechno bral jako výzvu. „Nikdy jsem se nebál, že se ztrapním,” říká Aleš Valenta.

Po skončení profesionální kariéry se Aleš pustil do nových věcí. Moderoval v rádiu, vyhrál taneční show StarDance a se svou manželkou natáčí televizní pořad pro děti. Vrátil se i ke sportu: Ve Štítech na Šumpersku vybudoval jeden z největších akrobat parků na světě.

Co dodnes neprozradil svým rodičům? Jak dlouho trvá, než se z vás v akrobatických skocích stane profík? A jak dopadl autor tohoto pořadu, když skočil na lyžích z můstku?

Uvidíte v pořadu Moje místa, v premiéře v pátek 10. srpna od 20.00 na celoplošné Televizi Seznam. A malou ochutnávku ve videu nahoře.

Jak naladit Televizi Seznam u vás doma? Praktický návod ZDE.

Sledujte Seznam Zprávy i na Facebooku.

Doporučujeme

Další zprávy

 • Podle Číny narušuje primátor Hřib čínsko-české vztahy

  Čína vyzvala primátora Prahy a její vedení k tomu, aby nenarušovali čínsko-české vztahy, uvedl podle agentury Nová Čína mluvčí ministerstva zahraničí.

 • Při požáru ve studiu animovaného filmu v Kjótu zahynulo nejméně 10 lidí, dalších 40 je zraněno

  Deset lidí podle policie patrně zahynulo při požáru ve studiu animovaného filmu v japonském velkoměstě Kjótu. Zhruba 40 lidí bylo zraněno, napsal deník The Japan Times. Oheň podle policie úmyslně způsobil jednačtyřicetiletý muž, který ve studiu vylil hořlavou tekutinu a zapálil ji. Je mezi zraněnými. Agentura AP cituje mluvčího hasičů, podle nějž je mrtvých 12 a další lidé se pohřešují.

  Oheň zachvátil třípatrovou budovu společnosti Kyoto Animation, která produkuje úspěšné televizní kreslené seriály, okolo 10:30 místního času (3:30 SELČ). Nepodařilo se ho dostat plně pod kontrolu ani po třech hodinách hašení, hustý dým stále vychází z oken domu. Na místě zasahovalo asi 30 hasičských vozů.

  V době požáru se v budově nacházelo 70 lidí, z nichž většině se podařilo dostat se ven. Policie událost vyšetřuje jako trestný čin. „Muž vylil hořlavinu a zapálil ji," řekl mluvčí kjótské policie.

 • Policie vyšteřuje hlášenou střelbu na vlak v Praze

  Dosud neznámý pachatel ve středu večer pravděpodobně střílel na vlak z Prahy do Milovic. Podle policie k incidentu došlo okolo půl osmé mezi stanicemi Masarykovo nádraží a Praha-Vysočany. Tam také v současné době souprava stojí s pěti rozbitými okny, kriminalisté zjišťují okolnosti jejich poškození. Policie žádá cestující z vlaku nebo případné svědky, aby se obrátili na linku 158.