Hlavní obsah

Tři oříšky pro Popelku znovu ožijí! Od pana Vorlíčka máme požehnání, říká Filip Renč

Všemi oblíbená pohádka Tři oříšky pro Popelku dostane nový kábát. Tady jsou nové Popelky. (Video: Seznam.cz)

Všemi oblíbená pohádka Tři oříšky pro Popelku dostane nový kábát. Nejedná se však o film, ale o nový rodinný muzikál. Tam si na své přijdou nejenom děti, ale i dospělí.

Článek

Premiéru bude mít 12. října v Kongresovém centru v Praze. Do konce roku se odehraje 43 představení. A režie se ujal Filip Renč, který se nejdřív o všem poradil s Václavem Vorlíčkem: „Jsem rád, že jsme od něj dostali požehnání jít do toho a bude i u klíčových momentů, jako jsou první zkoušky. To jevištní zpracování bude trochu jiné než film, ale chci zachovat laskavost té pohádky, aby děti a rodiče měli stejný pocit z divadla i filmu.”

Roli krále přijal původní princ z filmu Pavel Trávníček. Jako Popelka se v alternaci představí méně známá jména. Jsou to Sabina Rojková, Nikol Ďuricová a Kateřina Klausová, která je nejznámější a na tiskové konferenci bylo překvapením i pro ni, že z role Dory povýšila na Popelku a její původní roli bude alternovat Kamila Nývltová. V roli prince se budou střídat Milan Peroutka, Karel Heřmánek ml. a Štěpán Komárek. Pro Heřmánka je to první pohádková role prince a moc se na ni těší.

Chcete znát další účinkující a dozvědět se, proč si prince nezahraje Martin Kraus? Podívejte se na úvodní video.

Filip Renč o nové rodinné show. (Video: Kristýna Gregorová, Seznam.cz)

Doporučujeme

Reklama