Hlavní obsah
Online

Pompeo a Petříček probírali v Plzni vliv Číny

Živý přenos z tiskové konference Petříčka s Pompeem. (Video: ČTK)

Reklama

11. 8. 10:15
aktualizováno • 11. 8. 19:27

Americký ministr zahraničí zahájil návštěvu Česka. V úterý ho čeká návštěva Plzně a jednání s českým ministrem zahraničí.

Článek

Mike Pompeo přiletěl do Prahy. Během jednání s českými politickými představiteli se má hovořit o vlivu Číny a Ruska nebo o obchodní spolupráci po koronavirové pandemii. Pompeovu návštěvu v České republice budeme sledovat online.

Co byste měli vědět

- První den návštěvy v Plzni jednal Pompeo se šéfem české diplomacie Tomášem Petříčkem (ČSSD), ve středu se sejde s premiérem Andrejem Babišem (ANO) a s prezidentem Milošem Zemanem a vystoupí také v Senátu.

- Hlavními tématy Pompeových jednání v Česku by měly být kybernetická bezpečnost, mobilní sítě páté generace 5G a rostoucí vliv Ruska a Číny ve světě.

- Podle zjištění Seznam Zpráv má šéf amerického resortu zahraničí v Česku řešit třeba i energetickou nezávislost a Iniciativu Trojmoří. Vzhledem k tématu jaderné energetiky se objevily spekulace, že Pompeo bude v Česku lobbovat za společnost Westinghouse, která má zájem o zakázku na dostavbu Jaderné elektrárny Dukovany.

- Na jednání obou ministrů došlo na téma Číny a hrozby v oblasti technologií. Podle Pompea a Petříčka by mohla být problematická třeba ochrana dat.

Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Další články