Hlavní obsah

Turistická sezóna v Česku bude stejně silná jako loni. Vzhledem k problémům Boeingu zázrak!

Na dovolenou s cestovní kanceláří odjede i letos na 2 a půl milionu Čechů (Video: Zuzana Hodková, Seznam.cz)

25. 7. 2019 16:26

Letošní letní turistická sezóna bude podle předběžných odhadů stejná jako loni. Pro Seznam to uvedl místopředseda Asociace cestovních kanceláří ČR Jan Papež.

Článek

Poslední tři roky trh mírně rostl – šlo ale spíš o jednotky procent. Například loni odjelo na dovolenou s cestovními kancelářemi zhruba 2 a půl milionu turistů a stejné číslo tedy nejspíš můžeme čekat i letos. „Je to trochu zázrak při všech potížích, které nám způsobilo uzemnění Boeingu 737 MAX“, dodává Jan Papež.

Trendy se podle něj drží. Jasným trendem je zkracování hlavní dovolené: „Zatímco ještě před 10, 15 lety jsme byli zvyklí trávit u moře 14 dnů, to už se příliš neděje. Teď je nejčastější doba hlavní letní dovolené týden“, upřesňuje Papež a doplňuje: „Ušetřené dny pak lidé využívají k dalším kratším výletům – doma i v zahraničí. Zjednodušeně řečeno, chceme oproti praxi před lety vycestovat ne jednou, ale několikrát za rok – poprvé s celou rodinou, nejlépe k moři, podruhé s kamarádkou třeba do Paříže a pak dejme tomu ve dvou někam na kola“.

Hodně lidí také část své dovolené stráví v Česku. Roste zájem o Slovensko a letní hory v Rakousku či Polsku. Aktivní a zážitková dovolená je stále oblíbenější.

Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Doporučené