Hlavní obsah

Tým plný třicátníků, Jandač vsadil na zkušenost: Vyzrálost bude naše největší síla

Jandač oznamuje nominaci hokejistů ZOH v Pchjongčchangu.

 

Reklama

15. 1. 2018 19:49

Rozhovor s trenérem české reprezentace Josefem Jandačem pár minut poté, co odtajnil nominaci hokejistů na zimní olympijské hry.

Článek

Nominace odtajněna. Josef Jandač v pondělí v pražském hotelu Clarion odtajnil jména pětadvaceti hokejistů, kteří pojedou na olympijské hry. Jeho volba se dá zjednodušeně označit jako sázka na zkušenost.

V týmu je celkem jedenáct hokejistů starších třiceti let, v nominaci chybí i hvězda juniorského výběru z nedávného mistrovství světa Martin Nečas. Podívejte se v rozhovoru pro Seznam Zprávy, jak Jandač těžkou volbu vysvětlil.

Nominace hokejistů na olympiádu:

Brankáři: Pavel Francouz (Čeljabinsk/KHL), Dominik Furch (Omsk/KHL), Patrik Bartošák (Vítkovice)

Obránci: Ondřej Němec (Kometa Brno), Jan Kolář (Chabarovsk/KHL), Michal Jordán (Chabarovsk(KHL), Adam Polášek (Soči/KHL), Vojtěch Mozík (Podolsk/KHL), Ondřej Vitásek (Chanty-Mansijsk/KHL), Tomáš Kundrátek (Nižnij Novgorod/KHL), Jakub Nakládal (Jaroslavl/KHL).

Útočníci: Roman Červenka (Fribourg/Švýcarsko), Michal Birner (Fribourg/Švýcarsko), Dominik Kubalík (Ambri/Švýcarsko), Petr Koukal (Mountfield HK), Jan Kovář (Magnitogorsk/KHL), Roman Horák (Podolsk/KHL), Michal Řepík (Slovan Bratislava/KHL), Jiří Sekáč (Kazaň/KHL), Lukáš Radil (Spartak Moskva/KHL), Milan Gulaš (Plzeň), Tomáš Zohorna (Chabarovsk/KHL), Michal Vondrka (Chomutov), Tomáš Mertl (Plzeň), Martin Erat (Kometa Brno)

Sdílejte článek

Reklama

Doporučované