Hlavní obsah

Úlomek křídla je z dva roky ztraceného letadla, pátrání poběží do konce roku

 

Reklama

7. 10. 2016 10:47

Boeing 777 společnosti Malaysia Airlines s 239 lidmi na palubě zmizel 8. března 2014.

Článek

Úlomek křídla letadla, které bylo letos na jaře nalezeno na jednom z ostrovů státu Mauricius, patří malajsijskému letounu, který před dvěma lety za nevyjasněných okolností zmizel při letu z Kuala Lumpuru do Pekingu. Dnes to podle agentury Reuters oznámil malajsijský ministr dopravy Liow Tiong Lai. Boeing 777 společnosti Malaysia Airlines je i s 239 lidmi na palubě pohřešovaný od 8. března 2014.

Úlomek křídla prověřoval australský úřad pro bezpečnost dopravy, který vede pátrání západně od pobřeží Austrálie. Úřad uvedl, že k identifikaci pomohlo číslo dílu, které bylo na troskách vyznačeno.

Již dříve experti ohlásili, že část trosek pohřešovaného stroje nalezli. Stalo se tak loni na Réunionu a letos na ostrově Pemba u východoafrické Tanzanie.

Předpokládá se, že stroj společnosti Malaysia Airlines spadl do Indického oceánu zhruba 1800 kilometrů jihozápadně od Austrálie. Pátrací týmy od konce roku 2014 prohledávají část Indického oceánu o rozloze 120 000 kilometrů čtverečních. Pátrání po troskách na mořském dně má skončit v prosinci.

Sdílejte článek

Reklama

Související témata:

Doporučované