Hlavní obsah
Online

99letý Kanaďan se zotavil z koronaviru

Foto: Profimedia.cz

Ilustrační foto.

29. 3. 7:23
aktualizováno • 29. 3. 23:20

Počet případů nákazy celosvětově překonal hranici 700 000. Jen Spojené státy registrují více než 120 000 případů nákazy koronavirem. Přes 2000 lidí infekci podlehlo, včetně ani ne ročního dítěte. V Itálii překonal počet obětí 10 000.

Článek

Již více než 2000 lidí zemřelo v USA na nákazu koronavirem. V sobotu před půlnocí to na svém webu uvedla americká Univerzita Johnse Hopkinse. Infikovaných je ve Spojených státech přes 121 000, což je nejvíc na světě. Nejvíce obětí nemoci COVID-19 má zatím Itálie, kde v neděli počet mrtvých přesáhl 10 000.

V Číně, kde na přelomu roku pandemie začala, za sobotu přibylo 45 nových případů nákazy, o devět méně než v pátek. S výjimkou jednoho případu měly koronavirus osoby, které do Číny přicestovaly ze zahraničí.

 • Mexiko se potýká s 237procentním nárůstem v počtu nakažených

  Mexické úřady oznámily v neděli 131 nových případů nákazy koronavirem. Celkem je v zemi 848 potvrzených případů. Jde o 237procentní nárůst za jeden týden. Před týdnem bylo v zemi jen 251 infikovaných. Nemoc COVID-19 si v zemi vyžádala 16 životů.

 • V USA vyvolávají obavy věznice

  Americké úřady v neděli oznámily úmrtí prvního federálního vězně na koronavirus v zemi. Obětí se stal 49letý Patrick Jones, který si v Louisianě odpykával 27 let za drogové delikty. Údajně měl i další zdravotní potíže, takže patřil do rizikové skupiny. Celkem byla zatím infekce ve federálních věznicích zjištěna u 14 vězňů a 13 členů personálu. V amerických věznicích žijí odsouzení zpravidla v těsných celách.

 • Počet obětí koronaviru překonal 30 000

  Podle specializovaného webu Univerzity Johna Hopkinse zemřelo na COVID-19 30 848 lidí. Nejhůře postiženou zůstává Itálie. Hlásí 10 023 obětí. Na druhém místě je Španělsko, kde zemřelo 5982 infikovaných.

 • V USA zemřelo ani ne roční dítě, které bylo nakažené koronavirem

  Ve Spojených státech zemřelo dítě mladší jednoho roku, u kterého byla diagnostikována nákaza koronavirem. O jeho úmrtí informoval v sobotu guvernér státu Illinois Jay Robert Pritzker. Zatím není jasné, zda dítě netrpělo ještě nějakými dalšími zdravotními problémy, napsala agentura AFP.

 • Trump: Vyhlášení karantény v New Yorku teď není nutné

  Vyhlášení karantény pro oblast New Yorku kvůli šíření koronaviru není v tuto chvíli zapotřebí. V noci na dnešek to na Twitteru uvedl americký prezident Donald Trump. V sobotu šéf Bílého domu hovořil o tom, že pro New York, New Jersey a určité části Connecticutu zvažuje karanténu.

  Americké Středisko pro kontrolu a prevenci nemocí (CDC) krátce po prezidentově tweetu vyzvalo obyvatele New Yorku, New Jersey a Connecticutu, aby v příštích 14 dnech nikam necestovali, pokud to není nezbytně nutné.

 • Boris Johnson: Bude hůř, zůstaňte doma

  „Víme, že se situace ještě bude zhoršovat, než se obrátí k lepšímu,“ stojí v dopise, který napsal britský premiér Boris Johnson. Vyzývá v něm občany, aby zůstali doma a pomohli tak zabránit dalšímu šíření koronaviru. List bude nyní rozeslán do všech domácností v Británii, informovala agentura Reuters.

  „Podnikáme ale patřičné přípravy, a čím víc budeme dodržovat pravidla, tím méně životů bude ztraceno a tím dřív se bude moci život vrátit k normálu,“ píše Johnson.

Další články