Hlavní obsah
Online

99letý Kanaďan se zotavil z koronaviru

Foto: Profimedia.cz

Ilustrační foto.

29. 3. 7:23
aktualizováno • 29. 3. 23:20

Počet případů nákazy celosvětově překonal hranici 700 000. Jen Spojené státy registrují více než 120 000 případů nákazy koronavirem. Přes 2000 lidí infekci podlehlo, včetně ani ne ročního dítěte. V Itálii překonal počet obětí 10 000.

Článek

Již více než 2000 lidí zemřelo v USA na nákazu koronavirem. V sobotu před půlnocí to na svém webu uvedla americká Univerzita Johnse Hopkinse. Infikovaných je ve Spojených státech přes 121 000, což je nejvíc na světě. Nejvíce obětí nemoci COVID-19 má zatím Itálie, kde v neděli počet mrtvých přesáhl 10 000.

V Číně, kde na přelomu roku pandemie začala, za sobotu přibylo 45 nových případů nákazy, o devět méně než v pátek. S výjimkou jednoho případu měly koronavirus osoby, které do Číny přicestovaly ze zahraničí.

 • Epidemiolog: Koronavirus by mohl v USA zabít až 200 000 lidí

  Koronavirus by mohl ve Spojených státech zabít 100 000 až 200 000 lidí, varoval dnes hlavní vládní expert na infekční onemocnění Anthony Fauci, který je v koronavirovém krizovém týmu. Jak Fauci řekl v rozhovoru se CNN, nakažených by pak mohly být miliony. Dodal nicméně, jde jen o možnou předpověď, budoucí vývoj se totiž vzhledem k neustále se měnícím okolnostem dá jen těžce předvídat.

  Spojené státy registrují více než 120 000 případů nákazy koronavirem, což je nejvíc na světě. Přes 2000 lidí infekci podlehlo.

 • BBC: Zimbabwský novinář podlehl koronaviru

  Třicetiletý televizní moderátor a novinář ze Zimbabwe Zororo Makamba, kterému zjistili nemoc COVID-19, způsobovanou koronavirem, zemřel „sám a vyděšený“. Makamba se léčil ve Wilkinsonově nemocnici, která se má v Harare postarat o nakažené koronavirem. Zemřel krátce poté, co hovořil s příbuznými, uvedl server BBC News.

 • Rozhodnutí Trumpa vyvolalo žhavé diskuze

  Rozhodnutí Donalda Trumpa nezavádět karanténu vyvolalo v Bílém domě žhavé diskuze, uvedl americký imunolog Anthony Fauci.

 • Koronavirus podkopává prodej tištěných novin v Británii

  Prodej celostátních tištěných novin se v Británii propadl až o 30 procent poté, co byly zavedeny kroky mající zamezit šíření koronaviru. Informoval o tom na svých internetových stránkách list The Guardian s odvoláním na zdroje z mediálního průmyslu. Podle listu panují obavy, že stovky novinářů v Británii by se v důsledku kolapsu trhu s reklamou mohly ocitnout bez práce.

 • V New Yorku do týdne dojdou ventilátory, uvedl starosta

  V New Yorku do týdne dojdou zásoby těch nejkritičtějších zdravotnických pomůcek, včetně ventilátorů. Upozornil na to dnes starosta velkoměsta Bill de Blasio. „Tady v New Yorku si připadáte jak za války,“ řekl de Blasio americké televizi CNN. Stát New York je nyní nejvíce postiženým regionem v USA, podle sobotní bilance tam úřady evidovaly přes 52 000 nakažených koronavirem. Nejméně 728 lidí zemřelo, z toho 672 přímo ve městě New York.

  Problémy se zásobami hlásí i další velké americké městské aglomerace. Zatímco v New Yorku mají podle starosty zásoby do 5. dubna, v New Orleans zřejmě dojdou ventilátory už 4. dubna. Guvernér Louisiany pak uvedl, že zatím neví, kdy získají z federálních zásob vůbec nějaké zásoby. Louisiana se pokusila objednat si asi 12 000 ventilátorů od nejrůznějších firem, zatím jich ale obdržela jen 192, uvedl guvernér John Bel Edwards v televizi CBS.

 • Počet nakažených v Rusku roste

  Rusko hlásí další případy nákazy koronavirem. Nemocných v zemi je tak celkem už 1534. Informovala o tom ruská agentura TASS s odvoláním na krizový štáb.

 • Mexiko kvůli viru vyzvalo lidi, aby do 19. dubna zůstali doma

  Mexické úřady ve snaze zastavit šíření koronaviru vyzvaly obyvatele, aby zůstali až do 19. dubna ve svých domovech a nikam nechodili. „Toto nelze odložit, je to naše poslední šance teď něco udělat… A vyžaduje to, že se budeme muset zásadně omezit a zůstat doma,“ citovala americká CNN náměstka mexického ministra zdravotnictví Huga Lópeze-Gatella.

  Podle Lópeze-Gatelly je potřeba zásadně snížit pohyb všech obyvatel, omezit pracovní i školní aktivity a zabránit koncentraci velkého množství lidí na veřejných místech. Jak dodal, šíření koronaviru v zemi je potřeba kontrolovat, než bude příliš pozdě.

  Mexické úřady v sobotu evidovaly 848 nakažených a 16 obětí nemoci COVID-19. Odhadují ale, že ve skutečnosti by mohlo být případů infekce v Mexiku mnohem více, až 2 600.

 • V Británii stoupl počet obětí koronaviru o 209 na 1228

  V Británii se počet obětí koronavirové nákazy vyšplhal na 1228, za poslední den tak přibylo 209 mrtvých. Nakažených je 19 522, přičemž testováno bylo více než 127 000 osob. Informovalo o tom dnes ministerstvo zdravotnictví.

  V sobotu britské úřady ohlásily, že nemoci COVID-19 podlehlo dalších 260 pacientů, což bylo dosud nejvyšší zvýšení bilance za jediný den. Počet potvrzených případů infekce se dnes oproti sobotě zvýšil o zhruba 2 500.

 • Češka v Madridu: Z nákazy se zotavuji, už mám jen trochu kašel

  Atmosféra v Madridu kvůli koronavirové pandemii je mnohem dramatičtější, než byla před dvěma týdny, a nikdo neví, kdy šíření nákazy dosáhne vrcholu, řekla dnes ČTK třicetiletá Češka žijící v Madridu. I ona sama nemoc COVID-19 prodělala, ale testy jí nedělali, protože neměla těžké symptomy. Kvůli nedostatku testů jsou ve Španělsku na koronavirus testovány jen vážné případy a zdravotníci.

 • Počet případů nákazy koronavirem v Nizozemsku překročil 10 000

  Počet potvrzených případů nákazy koronavirem v Nizozemsku podle dnešní bilance vzrostl o více než tisícovku a překročil hranici 10 000. Počet úmrtí stoupl o 132 na 771, uvedly dnes podle agentury Reuters nizozemské úřady.

  Nizozemský ústav pro veřejné zdraví a životní prostředí (RIVM) dnes oznámil dalších 1104 potvrzených případů nákazy koronavirem. Celkový počet potvrzených případů tak vzrostl o 11 procent na 10 866. Reálný počet nakažených je ale podle RIVM pravděpodobně mnohem vyšší, protože testy absolvují pouze velmi nemocní lidé a zdravotničtí pracovníci.

 • V Japonsku vzrostl počet nakažených, nemocných přibývá v Tokiu

  Úřady v japonské metropoli Tokio opět zaznamenaly rekordní denní přírůstek nakažených, testy nově potvrdily nákazu u 68 obyvatel. Japonsko se až dosud koronavirové krizi, která zasáhla evropské státy nebo USA, spíše vyhýbalo, píše agentura Reuters. Japonské úřady k dnešnímu dni evidují 1800 případů nákazy a 55 mrtvých. Od soboty nemoci COVID-19 podlehli další tři pacienti.

 • Roušky bude vyrábět i luxusní značka Chanel

  Módní značka Chanel v neděli oznámila, že se připojí k francouzskému národnímu boji s koronavirem. Začne s výrobou ochranných roušek. Také se zavázala, že nepropustí žádného ze svých 4500 zaměstnanců.

 • Koronavirus má na světě přes 30 000 obětí, polovina je z Evropy

  Pandemie koronaviru si na světě vyžádala už přes 30 000 obětí, více než polovinu z nich tvoří obyvatelé evropských zemí. Nejkritičtější situace panuje nadále na jihu Evropy a v USA. Ve Španělsku za poslední den přibylo 838 mrtvých, což je zatím nejvyšší denní nárůst, nakažených tam evidují už skoro 80 000. Nejvíce infikovaných - skoro 125 000 - mají ve Spojených státech, kde nákaze podlehlo přes 2000 pacientů.

 • V Singapuru mohou lidé za porušení opatření čelit až půl roku ve vězení

  V rámci nových opatření, která Singapur zavedl v pátek, by lidé mohli čelit až půlročnímu vězení, pokud budou stát příliš blízko jiné osoby. Singapur eviduje 802 potvrzených případů nákazy koronavirem a 3 úmrtí.

 • Papež volá po sjednocení celého světa a zastavení válek

  Papež František v neděli vyzval celý svět k přerušení válčení a apeloval na sjednocení lidstva proti pandemii koronaviru. „Společný závazek proti pandemii může vést všechny k uznání naší potřeby posílit bratrská pouta jako členy jedné lidské rodiny,“ uvedl papež. Reagoval tak na výzvu generálního tajemníka Organizace spojených národů (OSN), který vybízel k přerušení válek, protože koronavirus neuznává žádné hranice.

 • Téměř 4000 potvrzených případů hlásí Afrika

  Africký kontinent čítá v neděli téměř 4000 potvrzených případů a 117 úmrtí na COVID-19. V Mali se dnes i přes pandemii konají volby do sněmovny. Země včera zaznamenala první oběť koronaviru.

  Nejvyšší počet případů se nachází v Jihoafrické republice. Podle posledních dat je ve státě 1187 infikovaných. Země vyhlásila před třemi dny zákaz vycházení. Do služby byli povoláni studenti medicíny. Zákaz vycházení vyhlásily také Zimbabwe a Ghana. V Zimbabwe, kde začne třítýdenní karanténa platit v pondělí, evidují 7 potvrzených případů a jedno úmrtí. Informovala o tom BBC.

 • Německá ekonomika by podle analytiků mohla klesnout o 5 procent

  Německá ekonomika by podle analytiků mohla v letošním roce kvůli koronaviru klesnout zhruba o pět procent, tedy podobným tempem jako v roce 2009, kdy ji zasáhla globální finanční krize. Informuje o tom dnes agentura DPA. Německo je největší ekonomikou v Evropě a zároveň největším obchodním partnerem České republiky.

Další články