Hlavní obsah

Ústecký kraj pomůže podnikatelům i obcím, chce snížit dopad viru

Foto: Seznam Zprávy

Ilustrační snímek.

Reklama

5. 5. 2020 22:23

Ústecký kraj chce pomoci podnikatelům či obcím prostřednictvím poradenství, cílených aktivit pro znovunastartování ekonomiky nebo také vypsáním nových dotačních titulů.

Článek

Opatřeni mají zmírnit dopady pandemie koronaviru na region. ČTK o tom za kraj informovala Magdalena Fraňková.

Přehledy, odkazy a kontakty na potřebné instituce najdou jednotlivé subjekty na novém portálu Obnova kraje. Na webu kraje lze také najít dotační program na podporu malých podnikatelů. Kraj zahájil i marketingovou kampaň na podporu domácího cestovního ruchu.

„Chceme pomoci menším obcím s vybavením ochrannými prostředky, zásobníky na dezinfekce nebo třeba bezdotykovými teploměry,“ uvedl v tiskové zprávě hejtmanův náměstek pro regionální rozvoj a cestovní ruch Zdeněk Matouš (ČSSD). Hejtman Oldřich Bubeníček (KSČM) již dříve řekl, že kraj nakoupí pro zdravotníky a další lidi z „první linie“ boje s koronavirem volné rodinné vstupenky do zoo a zajistí jim rovněž volný vstup do krajských galerií a muzeí.

Významným oborem pro kraj, kam chce podporu rovněž směřovat, je cestovní ruch. Kromě marketingových aktivit vzniká dotační program na podporu poskytovatelů ubytovacích služeb. Měl by být vyhlášen tak, aby prostředky z něj mohli žadatelé využít k investicím před sezonou roku 2021. Dále je připraven program na podporu audiovizuální tvorby v Ústeckém kraji, u místních podnikatelů by filmaři mohli nakupovat služby. „Kromě toho se v rámci investiční činnosti dokončí úseky Labské stezky a kraj chce podpořit také budování Pánevní cyklotrasy či vznik trialparků,“ doplnila Fraňková.

Kraj chce také posílit investice financované především z evropských fondů. Uspořit hodlá na provozu svých budov zavedením energetického managementu. V návaznosti na současná i případná budoucí omezení kraj plánuje podpořit online prostředky komunikace v zařízeních sociálních služeb a také inovaci a online výuku ve školství. Další opatření chce směřovat k podpoře regionální produkce a k posílení komunitního života.

Sdílejte článek

Reklama

Doporučované