Hlavní obsah

V sobotu se koná Ostravská muzejní noc, zapojí se 22 institucí či památek

Ostrava.

Reklama

24. 8. 2021 17:09

Netradiční prohlídky výstav i zázemí, tvůrčí dílny nebo koncerty nabídne Ostravská muzejní noc, která se uskuteční v sobotu 28. srpna. Vstup do 22 kulturních institucí či památek bude zdarma.

Článek

„Na vybrané aktivity je však potřeba předem se zarezervovat a na mnoha místech budou muset návštěvníci předkládat doklad o bezinfekčnosti,“ sdělila mluvčí Galerie výtvarného umění v Ostravě Jana Malášek Šrubařová.

„Dospělým festival nabízí komentované i volné prohlídky, přednášky, praktické ukázky řemesel, filmové projekce i koncerty. Děti se vyřádí na tvůrčích dílnách a uměleckých i hudebních workshopech všeho druhu, vyzkouší si hašení, prohlédnou si zákulisí divadla i sklepení knihovny, užijí si kvízy, hádanky i dobrodružství,“ uvedla Šrubařová.

Program, který na některých místech potrvá až do půlnoci, začne v 15:30 v Ostravském muzeu. Slavnostní zahájení akce bude v 17:30 před budovou Nové radnice na Prokešově náměstí, kde bude připraven program s koncerty či bubenickou show a také možnost výstupu na věž radnice.

Ostravská muzejní noc se koná po roční pauze způsobené koronavirovou pandemií. „Doufám, že po dočasném, koronavirem vynuceném, útlumu kulturních a společenských aktivit se letošní ročník Ostravské muzejní noci setká s velkým zájmem návštěvníků,“ uvedl ostravský primátor Tomáš Macura (ANO).

Do letošního ročníku festivalu se zapojí například Důl Michal, Hasičské muzeum města Ostravy nebo Janáčkova filharmonie Ostrava a Dům kultury města Ostravy. Kupříkladu v Národním zemědělském muzeu (NZM) budou připraveny chemické pokusy či beseda s fotografem Jindřichem Štreitem. „Od 20:00 do 24:00 návštěvníky čeká Noční směna nejen na poli, ale také v pivovaru,“ uvedla mluvčí NZM Jitka Taussiková.

Mezi jednotlivými institucemi budou jezdit zdarma tři autobusové muzejní linky. Dopravní podnik kromě toho vypraví jízdy historickými autobusy, trolejbusy i tramvajemi, v nichž bude jízdenka stát 50 korun, z technických důvodů budou ale letos uzavřeny jeho dílny. Podrobné informace a program festivalu najdou zájemci na internetových stránkách www.ostravskamuzejninoc.cz.

Reklama

Související témata:

Doporučované