Hlavní obsah

Ve studiu s kapelou The Atavists. Co bude na další desce hradeckého objevu?

Kultura Terezy Willoughby: Rozhovor se členy kapely The Atavists v nahrávacím studiu Golden Hive. (Video: Tereza Willoughby)

 

Reklama

18. 6. 2019 17:45

„Každou skladbou se někam posouváme. Píšu prakticky pořád a pak ze skladeb, které se líbí klukům, dáme dohromady desku,“ říká frontman The Atavists Adam Krofian. Které kapele se chtějí podobat? Pusťte si rozhovor a ukázky ve videu.

Článek

„U předchozích desek jsem chtěl, aby zněly, jako kdybychom hráli naživo. Teď bychom si rádi hráli třeba s novými nástroji.“

Kapela The Atavists, která rozhodně nezní Lo-Fi, zazářila druhým albem s názvem Lo-Fi Life. „Zkoušel jsem, jaké by bylo mít takový život,“ vypráví klávesista Jan Hnátek. „Nedal jsem se rovnou k bezdomovcům, ale veškeré věci i jídlo jsem pořizoval co nejlevnější a odpustil jsem si zbytečnosti.“

„Všechno se peče v Praze, to je jasná nevýhoda mimopražské kapely,“ říká Marin Křížek o postavení čtveřice z okolí Hradce Králové.

Probojovat se na špičku českých kapel jim pomohly i dvě trofeje v rámci Ceny Anděl. „O kapele je víc slyšet. Výsledkem je, že se nám alespoň vracejí náklady,“ popisuje Adam Jánošík. „Pořád ale samozřejmě musíme mít kromě hraní normální zaměstnání.“

Čtyřčlenná kapela je ale vidět stále víc. Letos předskakovali The Muse a během léta zahrají na řadě českých festivalů. Na nové desce pak budou pracovat opět ve vinohradském studiu Golden Hive.

Podrobnosti v úvodní reportáži. Je součástí pořadu Kultura Terezy Willoughby, který v premiéře vysíláme každý pátek od 20 hodin na celoplošné Televizi Seznam.

A sledujte nás také na Facebooku.

Sdílejte článek

Reklama

Související témata:

Doporučované