Hlavní obsah
Online

Koronavirus má pacientka trutnovské nemocnice, ošetřoval ji nemocný lékař

Tisková konference ministra zdravotnictví. (Video: ČTK)

7. 7. 6:17
aktualizováno • 7. 7. 15:28

Dění v souvislosti s koronavirovou epidemií sledujeme online.

Článek

- Za sváteční pondělí hygienici v Česku odhalili 51 nových případů koronaviru. Je to nejméně za víc než dva týdny, ve volných dnech se ale obvykle méně testuje. Dosud se nakazilo 12 566 lidí, vyléčilo se 7873 z nich a zemřelo 350.

- Slovinsko od úterý 7. července vrací Českou republiku zpátky na seznam bezpečných zemí. Výjimkou jsou občané Moravskoslezského kraje.

- Nezaměstnanost v červnu stoupla na 3,7 procenta. Bez práce je v Česku téměř 270 tisíc lidí, což je nejvíc od února 2018.

 • Místa jsou především pro nekvalifikované pracovníky

  Podle ministryně práce a sociálních věcí Jany Maláčové jsou volná místa z velké části v oborech s nižší kvalifikací a mzdou. Jde o dělníky, uklízeče, kuchaře a zedníky, uvedla ministryně. Zaměstnavatelé nemusí povinně hlásit volná místa, podle Maláčové je teď úřady práce obvolávají, aby zjistily, jaká je skutečně aktuální situace s volnými místy.

 • Nezaměstnanost je 3,7 procenta

  Za měsíc červen stoupl počet nezaměstnaných o více než 38 tisíc lidí na 3,7 procenta. Celkem je počet uchazečů o zaměstnání 269 tisíc. Úřady práce v červnu vyplatily podporu v nezaměstnanosti ve výši 1 miliardy a 40 milionů korun.

 • Antivirus podpořil 700 tisíc pracovníků

  Z programu Antivirus bylo od začátku podpořeno 700 tisíc zaměstnanců. „Udrželi jsme každé čtvrté pracovní místo,“ uvedl ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD). Jde podle něj o nejefektivnější vládní krizový program.

 • Do Slovinska bez testu a karantény

  Od dnešního dne Slovinsko vrací Českou republiku zpátky na seznam bezpečných zemí, jejichž obyvatelé se nemusí v této zemi prokázat negativním testem na koronavirus nebo jít do čtrnáctidenní karantény. Výjimkou je Moravskoslezský kraj, který nadále zůstává mezi rizikovějšími oblastmi.

 • 51 nových případů

  Za sváteční pondělí hygienici v Česku odhalili 51 nových případů koronaviru. Je to nejméně za více než dva týdny, ve volných dnech se ale obvykle méně testuje.

Další články