Hlavní obsah
Online

Koronavirus má pacientka trutnovské nemocnice, ošetřoval ji nemocný lékař

Tisková konference ministra zdravotnictví. (Video: ČTK)

Reklama

7. 7. 6:17
aktualizováno • 7. 7. 15:28

Dění v souvislosti s koronavirovou epidemií sledujeme online.

Článek

- Za sváteční pondělí hygienici v Česku odhalili 51 nových případů koronaviru. Je to nejméně za víc než dva týdny, ve volných dnech se ale obvykle méně testuje. Dosud se nakazilo 12 566 lidí, vyléčilo se 7873 z nich a zemřelo 350.

- Slovinsko od úterý 7. července vrací Českou republiku zpátky na seznam bezpečných zemí. Výjimkou jsou občané Moravskoslezského kraje.

- Nezaměstnanost v červnu stoupla na 3,7 procenta. Bez práce je v Česku téměř 270 tisíc lidí, což je nejvíc od února 2018.

 • 75 % nových případů je z Moravskoslezského kraje

  Ministra zdravotnictví Adam Vojtěch i hlavní hygienička Jarmila Rážová poukázali na to, že v posledním období bylo každý den zhruba 75 procent nových případů koronaviru v Česku z Moravskoslezského kraje.

 • V nemocnici skončí 12 % nakažených

  „Situace se zklidňuje, šlo o jedno ohnisko, ale dnes už vidíme, že situace se zklidňuje,“ dodal ministr zdravotnictví Adam Vojtěch k situaci na Karvinsku. Podle šéfa Ústavu zdravotnických informací a statistiky Ladislava Duška je epidemiologická situace v celé České republice dobrá. Dodal, že se i nadále daří ochránit před nákazou zranitelné skupiny obyvatel, do nemocnice musí jen 12 % diagnostikovaných lidí.

 • Vojtěch: Není důvod k panice

  Není důvod k panice, není důvod k prohlášení, že se zhoršuje epidemiologická situace v republice, uvedl ministr zdravotnictví Adam Vojtěch. „Nedochází k masivnímu komunitnímu šíření, kontakty jsou spojeny s doly OKD,“ dodal Vojtěch. Nemůže prý ale zaručit, že čísla na Karvinsku ještě neporostou.

 • Čestné prohlášení pro cestu do Slovinska

  Ministerstvo zahraničních věcí doporučuje mít při cestě na Slovinsko čestné prohlášení, že občan nepobýval v Moravskoslezském kraji.

 • Nejvyšší nezaměstnanost od roku 2018

  Červnový počet uchazečů o zaměstnání 269 637 je nejvyšší od února 2018, kdy bylo bez práce 280 899 lidí. Uvedl to Úřad práce ČR. „Přestože do evidence uchazečů o zaměstnání přichází v současné době více lidí než před pandemií nemoci covid-19, s rozjezdem sezonních prací řada nezaměstnaných naopak nastupuje do zaměstnání,“ uvedl ředitel odboru zaměstnanosti generálního ředitelství Úřadu práce ČR Jan Karmazín. Podle něj poroste nezaměstnanost pravděpodobně i v letních měsících, ale stále spíše pozvolně, a to až do letošního podzimu, kdy očekává „razantnější zvýšení registrované nezaměstnanosti“.

 • Odměnu mají dostat všichni zdravotníci

  Odměny za dobu epidemie nemoci covid-19 by měli dostat všichni zdravotníci, ne jen ti, kteří pečovali o nakažené. Shodli se na tom premiér Andrej Babiš (ANO) a ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) se zástupci zdravotnických odborů. Stát by to mohlo vyjít zhruba na deset miliard korun, řekl novinářům po jednání Vojtěch. Dotační titul by měl jeho úřad připravit nejlépe do konce července, doplnil Babiš. Jednat o tom budou s ministryní financí Alenou Schillerovou (za ANO).

 • Obec na Jihlavsku znovu zavádí roušky

  Městys Větrný Jeníkov na Jihlavsku vrátil v neděli zpět koronavirová opatření, uvedl server Novinky.cz. V obci je jeden potvrzený případ nákazy a další lidé vykazují symptomy. Občané musí znovu nosit roušky a dodržovat rozestupy. Na základě doporučení hygieniků zavřel obecní úřad, knihovna, pošta, hostinec U Draka, zmrzlinář a expozice v budově zámku.

 • ČSSD chce Antivirus do konce roku

  Vládní sociální demokracie podporuje prodloužení kurzarbeitového programu Antivirus s příspěvky na mzdy do konce letošního roku, uvedl předseda ČSSD a vicepremiér Jan Hamáček. „Můžeme si ho dovolit vypnout až ve chvíli, kdy bude jasná strategie, jak dál z krize,“ uvedl.

 • V Karviné přibylo 22 nových případů

 • Místa jsou především pro nekvalifikované pracovníky

  Podle ministryně práce a sociálních věcí Jany Maláčové jsou volná místa z velké části v oborech s nižší kvalifikací a mzdou. Jde o dělníky, uklízeče, kuchaře a zedníky, uvedla ministryně. Zaměstnavatelé nemusí povinně hlásit volná místa, podle Maláčové je teď úřady práce obvolávají, aby zjistily, jaká je skutečně aktuální situace s volnými místy.

 • Nezaměstnanost je 3,7 procenta

  Za měsíc červen stoupl počet nezaměstnaných o více než 38 tisíc lidí na 3,7 procenta. Celkem je počet uchazečů o zaměstnání 269 tisíc. Úřady práce v červnu vyplatily podporu v nezaměstnanosti ve výši 1 miliardy a 40 milionů korun.

 • Antivirus podpořil 700 tisíc pracovníků

  Z programu Antivirus bylo od začátku podpořeno 700 tisíc zaměstnanců. „Udrželi jsme každé čtvrté pracovní místo,“ uvedl ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD). Jde podle něj o nejefektivnější vládní krizový program.

 • Do Slovinska bez testu a karantény

  Od dnešního dne Slovinsko vrací Českou republiku zpátky na seznam bezpečných zemí, jejichž obyvatelé se nemusí v této zemi prokázat negativním testem na koronavirus nebo jít do čtrnáctidenní karantény. Výjimkou je Moravskoslezský kraj, který nadále zůstává mezi rizikovějšími oblastmi.

 • 51 nových případů

  Za sváteční pondělí hygienici v Česku odhalili 51 nových případů koronaviru. Je to nejméně za více než dva týdny, ve volných dnech se ale obvykle méně testuje.

Sdílejte článek