Hlavní obsah
Online

Okamura chtěl znehodnotit lístek, ale omylem zřejmě volil kandidáta Spolu

Foto: Michal Kamaryt

Tomio Okamura při volbě.

23. 9. 14:00
aktualizováno • 23. 9. 22:00

Sledujte online reportáž, v níž nabízíme to nejdůležitější i nejzajímavější z komunálních a senátních voleb.

Článek

Co byste měli vědět:

 • Odvolila asi desetina voličů

  V prvních dvou hodinách obecních a senátních voleb přišla k urnám v průměru desetina voličů, tak jako v minulých letech. Místy byla účast až pětinová.

  Okolo 15 procent hlásí například jeden okrsek na Praze 6, kde byla reportérka Seznam Zpráv Iva Špačková.

 • Volby? Nikoli povinnost, ale privilegium

 • V Praze dáme nad osm procent, věří Rakušan

  STAN chce uspět ve všech krajských městech, v Praze věří v zisk nad osm procent. Předseda Vít Rakušan to řekl v Kolíně, kde volil a letos poprvé nekandiduje.

 • Jak se volí v Hlubučkových Lysolajích

  Jak se odrazí kauza Dozimetr v právě probíhajících volbách? Reportér Ondřej Koutník zjišťoval postoje voličů v Lysolajích, kde bydlí jeden z hlavních aktérů kauzy exnáměstek STAN Petr Hlubuček.

 • Agitace před vchodem

  Členové hnutí SPD v Kroměříži si rozbalili stánek s peticí proti zdražování přímo u vstupu do obchodního domu Kaufland. Argumentovali petičním zákonem a tím, že prostor před vstupem je veřejným prostranstvím, jehož využití jim zákon zaručuje. Vedení hypermarketu bylo jiného názoru a sběrače podpisů ve spolupráci s policií požádalo o opuštění místa. Více v článku Michaely Rambouskové:

 • Jak se volí na Teplicku

  Reportér Seznam Zpráv Jan Novák zjišťuje volební náladu na severu Čech. Reportáž si můžete přečíst zítra na Seznam Zprávách.

 • Fiala: Volby by měly potvrdit naši pozici

 • Babiš přišel tentokrát bez manželky

  „Pro nás je důležité vylepšit si výsledky ve velkých městech, tam jsme vlastně ve sněmovních volbách prohráli,“ řekl Andrej Babiš v Průhonicích, kde volil. Tentokrát přišel bez manželky Moniky. Podle šéfa ANO má jiný plánovaný program a k volbám dorazí později.

  Foto: Michal Turek

  Premiér v davu novinářů.

 • Premiér Fiala odvolil v Brně

  Reportérka Seznam Zpráv Natálie Ulbrichová sledovala volbu premiéra Petra Fialy v Brně:

 • Pražský primátor odvolil

  Pražský primátor Zdeněk Hřib (Piráti) přišel volit do Základní školy U Roháčových kasáren ve Vršovicích. Jenže volební lístky si zapomněl doma. Komise mu ale dala náhradní.

  „Pevně doufám, že rozhodovat bude program, tedy to, co nabízíme voličům do budoucna,“ prohlásil. To, jaký očekává volební výsledek Pirátů, nezmínil.

  Foto: Michal Šula

  Zdeněk Hřib odvolil v ZŠ U Roháčových kasáren.

 • Zeman: Volte, ať vaši obec neřídí pitomci

  Sledovali jsme volbu prezidenta v Lánech, kam si přehlásil trvalý pobyt. Dříve volil v pražských Stodůlkách. Zmínil, že tyto volby mohou být i referendem o vládě.

 • V Gazdíkově Suché Lozi

  Redaktor Seznam Zpráv Tomáš Svoboda je na startu voleb v Suché Lozi, bydlišti exministra školství Petra Gazdíka (STAN), který skončil kvůli kauze Dozimetr. „Pro nás je důležité, co se děje v Lozi,“ říkají lidé na dotaz, jak se v místních volbách odrazí celostátní politika a kauzy vládní koalice. Ve volební komisi sedí 11 členů.

  Foto:

  Volební komise v Suché Lozi.

 • Volí se i 27 senátorů

  Na části území se rozhoduje i o budoucím složení třetiny Senátu, tedy volí se 27 z 81 senátorů. Horní komora se takto proměňuje každé dva roky od jejího naplnění v roce 1996, letos to bude potřinácté.

  Seznam kandidátů pro letošní volby do Senátu ukazuje, že nejsilněji vyzbrojily strany koalice Spolu a hnutí ANO. Přečtěte si více v textu Petra Holuba:

 • Andrej Babiš odvolil v Průhonicích

 • Anketa: Půjdete volit?

  Na Twitteru můžete hlasovat v naší jednoduché anketě: Půjdete k volbám?

 • Několik voličů přišlo ještě před otevřením

  Už několik minut před otevřením volebních místností postávalo v Brně před Masarykovou základní a mateřskou školou v Zemědělské ulici několik voličů. Mezi nimi třeba Anna Kučerová. ,,Letos jsem tady výjimečně s předstihem, protože odpoledne odjíždím na dovolenou, tak abych to všechno stihla,“ říká s tím, že o tom, koho bude volit, má už stoprocentně jasno.

  Ve 14:30 tady odevzdá svůj hlas i premiér a předseda ODS Petr Fiala. Na místě je i reportérka Seznam Zpráv.

  Foto:

  Anna Kučerová odvolila mezi prvními.

 • Podezření na kupčení s hlasy

  Policie řeší tradiční problém. V Krupce na Teplicku, v Teplicích a na sídlišti Mojžíř v Ústí nad Labem se objevilo podezření na kupčení s hlasy ve volbách. Policie uvedla, že přijala několik oznámení, kterými se zabývá. Více v článku:

 • O co se letos hraje v senátních volbách?

  Prosadí se „hlas ulice“ z nedávné velké protivládní demonstrace v Praze i ve volbách do Senátu? To nejpodstatnější, co boj o třetinu křesel v horní komoře parlamentu nabízí, shrnuje v podcastu 5:59 politická reportérka Martina Machová.

Sdílejte článek

Hlavní zprávy