Hlavní obsah

Východ USA zasáhla sněhová bouře. Na silnicích umírali lidé, letiště rušila lety a na řadě míst nešel proud

16. 11. 2018

Na východ Spojených států udeřila sněhová bouře. (Video: Lukáš Marek, AP, Reuters)

Severovýchod Spojených států zasáhla první sněhová bouře letošní zimy. Státy v rozmezí Kentucky a Maine se potýkají s výpadkem elektřiny a kolabující dopravou. V souvislosti s bouří už podle CNN zemřelo osm lidí.

Článek

Na severovýchod USA dopadl první sníh. Podle americké televize CNN je bez proudu více než 400 000 lidí. Silný vítr, sněžení a ledovka na silnicích si vyžádaly už osm životů. Většina z nich zemřela při silničních nehodách.

Mezi obětmi je například šedesátiletá žena ze státu Indiana, která ztratila kontrolu nad vozidlem na kluzké vozovce. Včera zemřel jeden člověk i v Ohiu a další v Marylandu, uvedla policie.

Ve státě Mississippi havaroval autobus, nehodu nepřežili dva lidé a několik dalších se zranilo.

Sněhová bouře zasáhla i město New York, v New Yersey policie zaznamenala na silnicích 555 havárií.

Přes 8000 letů na letištích po celých Spojených státech mělo ve spojitosti s bouří zpoždění a téměř 2000 letů bylo úplně zrušeno.

Ve měste Elizabethtown Pensylvánie se někteří studenti nemohli dostat domů ze školy, protože školní autobusy nemohly zasněžené cesty projet.

Doporučujeme

Další zprávy

  • Čeští fotbalisté postoupili na Euro 2020

    Česká fotbalová reprezentace si čtvrteční výhrou 2:1 nad Kosovem v Plzni zajistila přímý postup na mistrovství Evropy 2020. Skóre otevřel v 50. minutě hostující Atdhe Nuhiu, za domácí se v 71. minutě trefil Alex Král a postupovou branku vstřelil v 80. minutě Ondřej Čelůstka. Utkání sledovalo necelých 11 tisíc diváků.

    Šampionát se v příštím roce uskuteční ve 12 městech v různých evropských zemích. Ze skupiny postupuje tým trenéra Jaroslava Šilhavého společně s Anglií. Za účast na Euru by Fotbalová asociace ČR měla od UEFA zinkasovat nejméně 237 milionů korun.

  • Zeman: Zimola by neměl zakládat novou stranu

    Předseda jihočeské sociální demokracie Jiří Zimola je podle prezidenta Miloše Zemana jednou z mála výrazných osobností ČSSD. Před založením nové strany by ho hlava státu varovala. Zeman to řekl ve čtvrtek v televizi Barrandov. Bývalý jihočeský hejtman Zimola ve středu uvedl, že požádal o registraci hnutí Změna 2020.

    Pokud by Zimola založil vlastní politickou stranu, bylo by to podle prezidenta štěpením atomů. „Je to jedna z mála výrazných osobností sociální demokracie, tak ať pro tuto stranu pracuje, ať občas snese nějakou porážku, ale věřím, že nakonec třeba krajské volby pro něj mohou být úspěšné,“ uvedl na Zimolovu adresu.