Hlavní obsah

Vlevo dole: Cesta do Babišova kraje. Lidé tu vracejí politikům, co od nich dostali

Foto: Jan Kordovský, Seznam Zprávy

Političtí reportéři Seznam Zpráv tentokrát vyrazili natáčet podcast na sever Čech.

Reklama

8. 9. 2021 12:00
Článek

Ústecký kraj nikdy nebyl hlavní hvězdou voleb do Poslanecké sněmovny. Až do letošního roku, kdy sem dva favorité vysílají své nejtěžší váhy – utká se tu šéf Pirátů Ivan Bartoš s premiérem Andrejem Babišem.

Autoři politického podcastu Vlevo dole Lucie Stuchlíková a Václav Dolejší vyjeli na dva dny na sever Čech, aby obhlédli kulisy, ve kterých se letošní volební souboj odehraje. V ulicích tamních měst to ale vypadá, že utkání Babiš–Bartoš vyvolává větší vášně mezi pražskými novináři než mezi zdejšími voliči.

V Ústeckém kraji minule volila do Sněmovny jen půlka oprávněných voličů a letos to podle rychlé ankety Vlevo dole vypadá podobně. Každý druhý oslovený k volbám jít nechce a deziluze z politických stran je všudypřítomná. Mimo jiné z ODS a ČSSD, na jejichž vládnutí se tu vzpomíná dodnes.

Ve speciálním, reportážním vydání Vlevo dole se podíváme na předvolební mítinky nebo na místa, kde se těží minulost i budoucnost. Ale také do Krupky nebo Teplic, které symbolizují politickou minulost kraje a kde se možná skrývá odpověď na otázku, proč tu lidi politika nezajímá.

Foto: Jan Kordovský, Seznam Zprávy

Legendární teplická hospoda, kde místní ODS kdysi kupčila s fiktivními členy.

Jak reagují voliči v Žatci na dredy Ivana Bartoše? Pamatují si servírky v Teplicích heslo „velrybář“? A proč se do vesnice Strupčice, jež sousedí s uhelným dolem, stěhují stovky nových rodin? To se dozvíte v neobvyklé reportáži Vlevo dole. Pusťte si ji v přehrávači v úvodu článku nebo na naší nové platformě Podcasty.cz.

A na poslední chvíli připomínáme: přijďte ve středu 8. září v 19 hodin na pivo s Vlevo dole do Skautského institutu na pražské Kampě. Budeme živě natáčet speciální podcastovou epizodu s publikem, volit nového českého premiéra a možná přijde i nějaký starý.

Vlevo dole

Podcast Václava Dolejšího a Lucie Stuchlíkové, politických reportérů Seznam Zpráv.

Politické kauzy, problémy tradičních i nových stran, historky ze zákulisí volebních sjezdů i Sněmovny. Nový díl každou středu na Podcasty.cz, na Seznam Zprávách a ve všech podcastových aplikacích.

Jaká epizoda vás bavila nejvíc? Co máme zlepšit? Své podněty, připomínky nebo tipy posílejte na e-mail audio@sz.cz.

Reklama

Doporučované