Hlavní obsah

Vysočina začne dávat slevy na turistické pobyty od 13. července

Foto: Seznam Zprávy

.

Reklama

30. 6. 2020 20:34

Vysočina začne poskytovat slevy na turistické pobyty od 13. července. Mimořádnou podporou chce kraj pomoci regionálnímu cestovnímu ruchu poškozenému koronavirovou pandemií.

Článek

Slevu 1000 korun dostane turista starší 15 let, pokud se v ubytovacím zařízení na území kraje zdrží alespoň tři noci. Ubytovatele, kteří se do systému chtějí zapojit, bude kraj registrovat od středy. Novinářům to dnes řekla náměstkyně hejtmana Jana Fischerová.

„Na tyto zvýhodněné pobyty je vyčleněno rozhodnutím zastupitelstva kraje deset milionů korun, to znamená, že to je v podstatě voucher pro 10.000 osob,“ uvedla Fischerová. Do krajského systému se mohou přihlásit ubytovací zařízení, která mají nejméně deset lůžek. „Slevy tedy budou poskytovány v našem kraji pouze na ubytování,“ upřesnila náměstkyně. Podle ní se dá předpokládat, že nocující turisté budou také navštěvovat restaurace, místní památky, muzea nebo galerie.

Krajskou slevu na pobyt si ubytovaní hosté mohou nárokovat jen jednou. Nebude se týkat dětí do 15 let, protože ještě nemají občanský průkaz. „Jde o to, aby to bylo kontrolovatelné,“ uvedla Fischerová. Nárok na slevu mají i obyvatelé Vysočiny, pokud si pro svůj pobyt vyberou ubytovací zařízení v kraji.

Kraj pro letošní léto také mimořádné snížil vstupné do svých muzeí a galerií, a také na hrady Roštejn a Kámen, které spravuje. Jednotné základní vstupné 20 korun platí od července do konce září.

Na Vysočině je podle kraje 434 hromadných ubytovacích zařízení, kromě hotelů, penzionů a ubytoven i kempy a chatové osady. Turisté přijíždějí hlavně kvůli přírodě a památkám, ale nezůstávají dlouho. Podle analýzy zbytkových dat mobilního operátora stráví turista na Vysočině nejčastěji jednu až dvě noci.

Sdílejte článek

Reklama

Doporučované