Hlavní obsah

Vzniká čtvrtá největší automobilka. Akcionáři schválili spojení Fiatu a PSA

Foto: Profimedia.cz

Pod Stellantis bude spadat 14 značek. FCA nyní zahrnuje značky Fiat, Maserati, Jeep či Dodge. Do PSA patří Peugeot, Citroën nebo Opel. Ilustrační foto.

Reklama

4. 1. 2021 17:54

Domluveno, hlásí akcionáři automobilek Fiat Chrysler a francouzské PSA. Jejich fúze stvoří čtvrtého největšího výrobce aut světa. Firma se bude jmenovat Stellantis a obchodovat se s ní bude na třech burzách.

Článek

Spojení italsko-americké automobilky Fiat Chrysler (FCA) s francouzským konkurentem PSA už schválili akcionáři obou podniků. Informovala o tom v pondělí agentura Reuters. Fúze v hodnotě 52 miliard dolarů (zhruba 1,1 bilionu Kč) vytvoří čtvrtého největšího výrobce aut na světě.

Společnost FCA odpoledne oznámila, že pro spojení podniků se na její virtuální valné hromadě vyslovilo 99,15 procenta akcionářů. Několik hodin předtím fúzi schválili akcionáři PSA.

Sloučený podnik ponese název Stellantis a s jeho akciemi se bude obchodovat na burzách v Miláně, Paříži a New Yorku. Pod Stellantis bude spadat celkem 14 značek. FCA nyní zahrnuje například italské značky Fiat a Maserati či americké značky Jeep, Dodge nebo Ram. Do skupiny PSA patří mimo jiné francouzské značky Peugeot a Citroën a německá značka Opel.

„Jsme si plně vědomi toho, že společně budeme silnější než jednotlivě,“ uvedl šéf PSA Carlos Tavares. Dodal, že oba podniky se nacházejí v dobrém stavu a mají silnou pozici na svých trzích.

Pomoc proti zdražování – Jak zvládnout krizi

Domácnosti a firmy čelí problémům s vysokou inflací a růstem cen energií. Projekt Seznam Zpráv „Jak zvládnout krizi“ vám nabízí praktické informace, jak ušetřit a jak řešit či snížit dopady zdražování.

Mohlo by vás také zajímat:

Reklama

Související témata:

Doporučované