Hlavní obsah

Youtuber Kovy: „Technologický vývoj nezvládáme. Až zpětně zjišťujeme, co s námi dělají sociální sítě”

Rozhovor s youtuberem Karlem „Kovym“ Kovářem vedl moderátor Pavel Cyprich. (Video: Pavel Cyprich, Seznam.cz)

„To, že se uzavíráme do svých sociálních bublin, se teď hodně zkoumá. A dlouho ještě bude,” popsal český youtuber a jeden z moderátorů talk show V centru Televize Seznam Karel ,,Kovy” Kovář. „Budoucnost své práce ale nevidím zas tak černě. V tom, co dělám, se pořád snažím hledat smysl. A ten vidím v předávání nějakých hodnot.”

Článek

Velkou budoucnost Kovy vidí v rozšířené realitě. „Myslím si, že to, co je dneska mentální, že jsou naši diváci s námi ve studiu, bude velmi brzy doslovné,” řekl youtuber. Tím se podle něj posune i iluze přátelství, kterou mají ti, již sledují skrze třeba televizní pořady nebo YouTubové kanály určité osobnosti. „Někdo za mnou přijde, myslí si, že ho znám nebo že jsem jeho nejlepší kamarád, a já toho člověka přitom vidím poprvé v životě. To si myslím bude možná s nástupem rozšířené reality ještě silnější,” popsal své zkušenosti Kovy.

Kovy se v Praze zúčastnil tento týden českého festivalu Forbes Next Big Thing 2018. Akce, která se věnuje nejmodernějším technologiím ve světě. Podle youtubera je teď velkou výzvou, jak se lidé vyrovnají s technologickým vývojem a změnami.  Už nyní je podle něj společnost ve fázi, kdy rychlé tempo nezvládá. „Až zpětně zjišťujeme, co s námi dělají sociální sítě, co dělají s tím, jak si vytváříme názory, co s námi dělá konzumace předpřipravených, upravených zpráv. To, že se třeba uzavíráme do svých sociálních bublin, to se hodně zkoumá a dlouho ještě bude,” uvedl.

Sám youtuber přiznal, že už ve svých dvaadvaceti letech má občas pocit, že vývoj technologií nestíhá. „Snažím se, je to součást mé práce, takže dělám, co můžu. Ale lidé, kterým je deset, dvanáct let, ti jsou ještě někde úplně jinde. Konzumují to přirozeně,” řekl Kovy.

Doporučujeme

Další zprávy

  • Loď Aquarius vzala na palubu další migranty, přístav stále hledá

    Loď Aquarius, která ve čtvrtek ve Středozemním moři zachránila 11 lidí, dnes vzala u libyjských břehů na palubu dalších 47 migrantů. Informovala o tom agentura DPA s odvoláním na skupinu SOS Méditerranée, která plavidlo provozuje společně s Lékaři bez hranic (MSF). Zpět do Libye posádka běžence vrátit odmítá, ale přístav k vylodění stále nenašla.

  • Ruské ministerstvo opět obvinilo Izrael ze sestřelení letadla

    Ruské ministerstvo obrany dnes opět obvinilo Izrael ze sestřelení ruského výzvědného letounu Il-20 syrskou protivzdušnou obranou. Syrské vládní síly si ruské letadlo spletly s izraelskou stíhačkou a sestřelily ho. O život přišlo všech 15 osob na palubě. Zatímco ruská armáda již dříve obvinila z pádu letadla Izrael, prezident Vladimir Putin uvedl, že šlo o „řetězec tragických, osudných okolností“, napsala agentura AP.

  • Po Austrálii se jehly v jahodách objevily i na Novém Zélandu

    Australské obavy kvůli šicím jehlám ukrytým v jahodách se rozšířily i na Nový Zéland. Jehly se totiž objevily i v ovoci, které prodával obchod v novozélandském Aucklandu, uvedla britská BBC. Obchodní řetězec Countdown již oznámil, že australské jahody stáhl ze svých prodejen, a zákazníkům poradil, aby ovoce před konzumací preventivně rozřízli.

Reklama