Hlavní obsah

Začíná předprodej vstupenek na Mezinárodní hudební festival Pražské jaro

Foto: Shutterstock.com

Ilustrační foto.

Reklama

11. 11. 2021 7:17

Na webu festivalu a v pokladně Rudolfina dnes začíná předprodej vstupenek na 77. ročník Mezinárodního hudebního festivalu Pražské jaro.

Článek

Zatímco v minulých letech předprodej provázely problémy s přetíženými servery, v posledních letech systém fungoval bez větších obtíží. Vstupenky se v minulosti tradičně začínaly prodávat 12. prosince, loni se pořadatelé rozhodli posunout zahájení prodeje o měsíc dopředu a poskytnout tak zájemcům více času na výběr koncertů v předvánočním čase.

Podle ředitele festivalu Romana Bělora ceny vstupenek zůstávají na přibližně stejné úrovni jako v minulých letech. Nejdražší jsou na zahajovací a závěrečný koncert, kdy se jejich cena pohybuje mezi 2100 až 4900 korun. Festival poskytuje řadu slev pro studenty, seniory a držitele průkazek ZTP a ZTP-P. Bližší informace se nacházejí na stránkách festivalu.

Hudební festival Pražské jaro, který by se měl uskutečnit příští rok od 12. května do 3. června, zahájí dirigent Daniel Barenboim s West-Eastern Divan Orchestra přednesem tradiční Mé vlasti Bedřicha Smetany. Mezinárodní festival nabídne při svém 77. ročníku čtyři desítky koncertů. Program završí koncert Vídeňských filharmoniků s Andrisem Nelsonsem.

V roce 2019 festival Pražské jaro nabídl přes 35.000 vstupenek, tržby za jejich prodej dosáhly 23,1 milionu korun. Rok předtím to bylo 39.000 vstupenek, za jejichž prodej dosáhly tržby 25,3 milionu korun. Další dva ročníky festivalu ovlivnila pandemie koronaviru.

Na přibližně osmdesátimilionovém rozpočtu festivalu Pražské jaro se podílejí zejména ministerstvo kultury a město Praha. Přibližně 40 procent dostává festival od sponzorů, 20 procent tvoří příjmy z prodeje vstupenek a podpora od mecenášů sdružených v klubu Přátel Pražského jara.

Sdílejte článek

Reklama

Doporučované