Hlavní obsah

Záhady Josefa Klímy: Podvodné dražby přes internet a lovec šmejdů

Záhady Josefa Klímy z 15. 10. 2020: Podvodné dražby přes internet. Říká jim krysy a hyeny – vyhlásil válku šmejdům. A glosa Báry Nesvadbové. (Video: Seznam Zprávy)

 

Reklama

16. 10. 2020 15:30

Další díl pořadu, který připravuje tým novinářů kolem Josefa Klímy. Příběhy podvodů, neetického jednání, pohnuté lidské osudy i dosud neznámé okolnosti historických událostí.

Článek

Michal Beránek je řidič z povolání a jezdí pro zásilkovou službu. Ke svému platu si přivydělává tím, že společně se svou kamarádkou Hanou nakupují v online dražbách auta a nemovitosti, a potom je se ziskem prodávají dál. Při poslední dražbě ale neměli zrovna šťastnou ruku. Vydražili auto téměř za 300 tisíc, a po více než dvou měsících nemají ani auto, ani peníze. Jak celý příběh dopadl? A získal pan Beránek zpět peníze, nebo auto? Příběh zrekonstruovala Marcela Sobotková.

„Řekl jsem si, že co budu živ, tak tady po těch arogantních krysách půjdu,“ říká Zbyněk Prousek z Mělníka. Je totiž tzv. „lovcem šmejdů“ a proti nekalým praktikám obchodníků, kteří profitují na důvěřivých a lehce zmanipulovatelných lidech, dlouhá léta bojuje. Jak se metody a praktiky šmejdů zdokonalují? A jak na práci Zbyňka Prouska kouká samotná policie? Natáčela Petra Majerová.

Součástí pořadu Záhady Josefa Klímy jsou tradičně i glosy. Tentokrát své zamyšlení připojila spisovatelka Barbara Nesvadbová.

Záhady Josefa Klímy vysílá Televize Seznam v premiéře každý čtvrtek od 20:55. Archiv pořadu najdete zde.

A můžete nás sledovat také na Facebooku.

Sdílejte článek

Reklama

Související témata:

Doporučované