Hlavní obsah

Další útok v Jeruzalémě. Střílel teprve 13letý Palestinec

Foto: Profimedia.cz

V Jeruzalémě došlo už k druhému teroristickému útoku během dvou dní.

Reklama

28. 1. 12:12

V sobotu došlo v Jeruzalémě k další střelbě, při níž podle agentur teprve 13letý Palestinec zranil nejméně dva lidi. V pátek útočník v jeruzalémské synagoze zabil sedm lidí.

Článek

V sobotu dopoledne střelec v Jeruzalémě zranil dva lidi, uvádí agentury s odkazem na izraelské záchranáře. Jejich stav je středně těžký až vážný. Policie oznámila, že se jednalo o teroristický čin a že útočník byl zneškodněn. Tím byl podle ní teprve třináctiletý Palestinec.

„Oběťmi jsou muž ve věku 23 let, který je ve vážném stavu, a další muž ve věku 47 let, který byl ve středně těžkém až vážném stavu,“ uvedl mluvčí záchranářů. Podle něj utrpěli oba muži zranění v horní části těla a při převozu do nemocnice byli při vědomí.

Podle izraelských médií jsou zraněnými otec a syn. Útok se stal v ulici vedoucí k archeologické oblasti Davidovo město, které patří k velmi navštěvovaným památkám v Jeruzalémě.

Policie později uvedla, že útočníka zneškodnili dva ozbrojení civilisté.

Ve městě panuje napětí po pátečním útoku na synagogu, kdy muž začal střílet na lidi odcházející po modlitbě a sedm z nich zabil. Policejní složky pak zabily i útočníka, kterým byl podle izraelských médií jednadvacetiletý Palestinec. Bezpečnostní složky uvedly, že byly na místě krátce po útoku kvůli silnějším bezpečnostním opatřením ve městě.

Ještě v sobotu by se v Jeruzalémě měl odehrát protest proti reformě justice, kterou prosazuje kabinet premiéra Benjamina Netanjahua. Podle serveru Times of Israel není jasné, jak se zvýšené bezpečností podmínky promítnou do protestu. Nejpočetnější demonstrace se podle serveru očekává v Tel Avivu.

Minulý týden v Izraeli proti reformě vyšlo do ulic na 100 000 lidí.

Reklama

Související témata:

Doporučované