Článek
Živel udeřil na pobřeží jako hurikán čtvrtého stupně na pětistupňové škále a se silou větru 241 kilometrů v hodině byl podle agentury AP pátým nejsilnějším hurikánem, který kdy zasáhl USA. Snímek z floridského pobřežního města Fort Myers, 29. září.
Bez proudu je na Floridě podle monitorovacího serveru PowerOutage na 2,6 milionu odběratelských míst. Snímek z Floridy, 29. září.
Bouře zdevastovala pobřežní města Fort Myers a Cape Coral, zatím nejsou žádné potvrzené oběti na životech. Snímek z Fort Myers, 29. září.
V akci jsou na Floridě národní garda, tisíce elektrikářů, stavařů, průzkumných týmů i nejrůznějších záchranářů.
Floridský guvernér Ron DeSantis na dnešní tiskové konferenci označil záplavy za největší za posledních 500 let. Snímek z Fort Myers, 29. září.
Podle meteorologů bouře pokračuje dále do vnitrozemí, kde očekávají ničivé záplavy, a udeří i na východní pobřeží poloostrova. Úřady tam dál varují před „život ohrožujícími podmínkami“. Stát Virginie se ve čtvrtek připojil k Georgii, Severní a Jižní Karolíně, které kvůli hurikánu Ian vyhlásily nouzový stav. Snímek z Havany, 28. září.
Hurikán Ian už v úterý ráno udeřil a to na západní část Kuby a zesílil na třetí kategorii z pěti. Kubánské úřady nechaly kvůli živlu z oblasti evakuovat na 50 tisíc lidí. Snímek z Havany, 28. září.
Kuba kvůli bouři upadla do absolutního blackoutu, teď už energetici dodávky proudu postupně obnovují. Poryvy větru dosahovaly na Kubě rychlosti až 208 kilometrů za hodinu. Na snímku Kubánci po hurikánu opravují střechu, 27. září.
Ostrov také zasáhly silné srážky, místy spadlo až 200 milimetrů na metr čtvereční. Snímek z kubánské Batabanó, 28. září.
Kvůli výpadkům proudu v některých částech ostrova závislých na místních pumpách netekla voda, a lidé si ji tak ani nemohli převařit, aby měli co pít. Snímek z Havany, 28. září.