Hlavní obsah

Rusko na Ukrajině spotřebovává více munice, než zvládne vyrobit, tvrdí Londýn

Foto: vblinov, Shutterstock.com

Odpal rakety (ilustrační snímek).

Reklama

16. 10. 2022 11:12

Rusko v bojích na Ukrajině pravděpodobně spotřebovává více munice pokročilých typů než kolik je schopno vyrobit. V pravidelném hlášení o tom informovala britská vojenská rozvědka.

Článek

„Ruský obranný průmysl zřejmě není schopen vyrábět munici pokročilých typů v takové míře, jak se od něj očekává,“ uvádí na twitteru britská vojenská rozvědka.

Ruská armáda v pondělí odpálila více než 80 raket na ukrajinská města, podle Moskvy šlo o odplatu za útok na strategický Krymský most spojující ruské vnitrozemí s Krymem, který Rusko anektovalo v roce 2014. Tyto raketové údery podle Londýna znamenají další výrazné ztenčení ruských zásob raket dlouhého doletu, což pravděpodobně do budoucna omezí schopnost ruské armády útočit na takové množství cílů, jak by si přála.

Při pondělních raketových útocích bylo zasaženo více ukrajinských měst, včetně Kyjeva. Zemřelo asi 20 lidí, více než 100 dalších utrpělo zranění. Rakety výrazně poničily ukrajinskou energetickou infrastrukturu, zasáhly ale i civilní objekty.

Ruský prezident Vladimir Putin v pátek řekl, že další masivní údery na Ukrajinu nejsou nutné, ale že zopakuje útoky na cíle, které se mu doposud nepodařilo zasáhnout.

Reklama

Doporučované