Hlavní obsah

Zápas století uzavře první úspěšnou kapitolu. Oktagon ale míří mnohem výš

21. 7. 2019

Rozhovor s promotérem Ondřejem Novotným: O turnaji Oktagon a přeplacené české MMA scéně. (Video: Oliver Sálus, Seznam.cz)

Svět smíšených bojových umění nabídne další nabitý galavečer. Tentokrát se zápasnická elita sejde pod širým nebem na pražské Štvanici. A diváci se rozhodně mají na co těšit!

Článek

Nejkrásnější turnaj v roce, tak turnaji Oktagon s pořadovým číslem 13 přezdívají organizátoři. Léto, slunce, dobré pití a tradiční gladiátorská zábava. Nebo ta krása v názvu symbolizuje dva ženské duely? V kleci proti sobě totiž nastoupí dva páry dívek, které ještě před pár měsíci neuměly dát jedinou ránu.

Do Projektu Y se přihlásilo přes 300 žen. Promotéři vybrali čtveřici nejvhodnějších adeptek a razantním způsobem jim změnili život. Profesionální příprava a teď před osmi tisíci diváky také první profesionální zápas. Jak se s tím dámy poperou? To diváci uvidí už příští sobotu na Štvanici.

„Přeplacená česká scéna“

Jedna z předních postav československé MMA scény v rozhovoru pro Televizi Seznam hodnotí i finanční situaci v bojových sportech. Vyšponované honoráře, na které si zápasníci zvykli, se Ondřej Novotný pomalu snaží tlačit dolů. „Já jim to přeju, aby si vydělávali hodně peněz za zápas. Ale takové peníze nikde jinde v Evropě nedostanou,” říká.

Splní se Ondřejovi jeho promotérský sen v podobě „Zápasu století“ a je MMA výnosný byznys? To už se dozvíte nahoře ve videu.

Doporučujeme

Další zprávy

 • Avengers: Endgame vydělal víc než Avatar

  Americký snímek Avengers: Endgame, který završuje ságu z epického světa marvelovských superhrdinů, se v neděli stal nejvýdělečnějším filmem všech dob. Vydělal již 2,79 miliardy dolarů (v přepočtu asi 63,5 miliardy korun).

  Snímek tak předstihl film Avatar režiséra Jamese Camerona z roku 2009, který celosvětově utržil 2,7897 miliardy dolarů (téměř 64,5 miliardy korun podle tehdejšího kurzu). Srovnávání vybraného vstupného v absolutních číslech má nicméně své nedostatky, protože nebere v potaz inflaci ani vzrůstající ceny lístků do kina.

 • Vítězem ukrajinských voleb Zelenského strana

  Strana Sluha národa ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského podle průzkumů mezi voliči získala v dnešních předčasných parlamentních volbách v zemi 42,7 procenta hlasů v obvodech, kde se hlasovalo podle stranických seznamů. Odhady výsledků ve zbylé polovině obvodů, kde se hlasovalo většinově, nejsou k dispozici.

 • Masové protesty v Hongkongu

  Demonstrací statisíců lidí v Hongkongu pokračuje vlna protivládních protestů. Hlavním požadavkem demonstrantů je podle agentury DPA úplné stažení kontroverzního návrhu zákona o vydávání do pevninské Číny a vytvoření nezávislé komise, která by vyšetřila policejní násilí při dřívějších protestech.

  Podle agentury AP má demonstrace protičínský náboj, na výraz odporu k zasahování Pekingu do hongkongských záležitostí protestující poničili čínský státní znak.