Hlavní obsah

Závlahový systém v přerovském parku Michalov prochází rozsáhlou opravou

Foto: Seznam Zprávy

Ilustrační foto.

Reklama

2. 8. 2021 22:03

Práce potrvají dva měsíce, budou stát 700 tisíc korun. Návštěvníky práce nijak neomezí. Systém zavlažuje část parkové zeleně v historickém parku již 17 let. Na podzim je naplánována oprava části pískových cest.

Článek

„V rámci letošní generální opravy budou vyměněny veškeré zavlažovací trysky, zkontrolovány rozváděcí šachty včetně ventilů. Ty nefunkční budou nahrazeny, podle potřeby se předběžně počítá i s výměnou poškozených rozvodů vody,“ uvedl jednatel přerovských technických služeb Bohumír Střelec. V plánu je i natření hudebního altánku.

Městský park Michalov čeká letos ještě oprava části pískových cest. Mlatové pěšinky zde byly vybudovány na přelomu tisíciletí, aby byl zachován historický ráz parku, často však byly důvodem zákazu vstupu do této rekreační zóny města. Po dešti či sněžení totiž zůstaly tak rozmáčené, že byl park neprůchodný. „Předpokládáme, že práce zahájíme ve středu 29. září a ukončíme k 1. listopadu. Tato oprava ale už bude znamenat omezení vstupu do okolí květnice - návštěvníky na to upozorní cedule u vstupu,“ doplnil Střelec.

Před dvěma lety se vedení města rozhodlo nechat opravit alespoň část trasy u vstupu. Firma se zaměřením na zahradní architekturu na zkušebních 28 metrech položila povrch s minerálním materiálem, který má ideální složení pro parkové a zahradní cesty. Obdobně bude vypadat i rekonstrukce cest naplánovaná na podzim, která bude stát zhruba na 2,5 milionu korun.

Park Michalov se rozkládá na 20 hektarech, vznikl přeměnou původního městského lesa. Založen byl v roce 1904 a u jeho formování stál slavný zahradní architekt František Thomayer. Největší rekonstrukci prodělal Michalov v letech 2000 až 2010.

Sdílejte článek

Reklama

Související témata:
Závlahový systém

Doporučované