Hlavní obsah

Zkoušení oblečení lidem chybělo, v brněnské Vaňkovce se tvořily fronty

Foto: SZ Michal Šula

ilustrační foto.

Reklama

10. 5. 17:56

Brněnskou Galerií Vaňkovka dnes dopoledne proudily davy lidí. Nadšení, že si opět mohou nové módní kousky osahat a vyzkoušet. Neodradilo je ani několikaminutové čekání ve frontě.

Článek

Otevření dalších obchodů umožnilo rozvolnění vládních opatření proti šíření koronaviru. Oslovení prodavači řekli, že jsou s návštěvností za první hodiny spokojení.

Někteří nakupující by za normálních okolností pondělní dopoledne trávili práci. „Vzala jsem si dovolenou, potřebuji nějaké oblečení na léto,“ poznamenala jedna z žen při prohlížení šatů.

Fronty se kvůli povolenému počtu jeden člověk na 15 metrů čtverečních tvořily především před obchody s oblečením. „Můžeme tady mít zaráz maximálně 16 lidí a už od rána kapacita nestačila a tvořily se tady fronty. Myslím, že lidé zkrátka mají raději jít do prodejny než objednávat přes internet. Na první dny jsme i posílili personál a zatím jsme spokojeni,“ sdělila prodavačka v obchodě s dámskou módou Marie Milotínská.

Lidé vyrazili také pro kosmetické produkty. „Když jsme měli otevřené okénko, tak zákaznice měly často problém s výběrem odstínu make-upu a obecně se dekorativní kosmetika prodávala méně. Zatím jsme ale plnou kapacitu, 16 zákazníků, dnes nevyčerpali. Zatím někteří lidé ještě možná nechtějí riskovat, navíc o víkendu je slevová akce, takže nával teprve čekáme,“ uvedla prodavačka Nela Babirádová.

Více lidí, než je obvyklé, dnes zamířilo také do obchodního centra Futurum. Podle členky správy centra stálo v jednu chvíli například před obchodem Kik zhruba 60 lidí ve frontě.

Na dnešní rozvolnění se těšili ve zlatnictví v centru města. „Nemáme e-shop, takže jsme moc rádi, že můžeme otevřít. Za dopoledne přišlo zhruba 20 zákazníků, což je takový standardní počet. Většinou chtěli šperky opravit,“ řekla za zlatnictví Dagmar Blažková.

Sdílejte článek

Reklama

Doporučované