Hlavní obsah

Zůstaňte doma, vyzval Babiš. Manželka Monika vyrazila do Chorvatska

Foto: Repro Instagram, Seznam Zprávy

Snímek z dovolené, který premiérova manželka ve středu zveřejnila s hashtagy #holiday, #croatia, #sun a #sea.

Reklama

16. 7. 2020 11:39

Naši turisté utratí v zahraničí 70 miliard, tak by bylo skvělé, aby to utratili tady, říkal před prázdninami Babiš.

Článek

„Zůstaňte doma v Česku, protože je tu bezpečno. Jezte v Česku, ubytujte se v Česku, kupujte česká jídla, kupujte české zboží. Je velice důležité, abychom podpořili náš cestovní ruch,“ apeloval na všechny v Česku ve svém pravidelném PR souhrnu Čau, lidi, premiér Andrej Babiš už v květnu. Několikrát to ještě zopakoval.

„Naši turisté utratí v zahraničí 70 miliard, tak by bylo skvělé, aby to utratili tady,“ řekl na CNN Prima News. „Snažím se přesvědčit lidi, aby utráceli peníze doma a kupovali české výrobky. Víkend jsem strávil v Třeboni, bylo to super, restaurace měly plno,“ pochvaloval si v rozhovoru pro holdingový deník MF Dnes minulý týden.

Jeho rodina ovšem volání premiéra očividně nevyslyšela. Manželka Monika Babišová je aktuálně podle fotografií, které zveřejňuje na svém Instagramu, i se synem Frederikem v Chorvatsku.

Sám premiér přitom již čelil kritice, že má naplánovanou dovolenou na Krétě, byť občany vyzývá, ať utrácejí doma.

„Hotel jsme měli už zaplacený rok dopředu, tak jedu. Peníze ale budu utrácet hlavně v Česku. Dvakrát v lázních Třeboň a jednou v Mariánských Lázních,“ hájil se Babiš.

Anketa

Kde budete trávit letní dovolenou?
V Česku
44,6 %
V zahraničí
24,1 %
Dovolenou v létě mít nebudu
31,3 %
Celkem hlasovalo 11245 čtenářů.

Za hranice hodlají vyrazit i další politici. Například ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (ANO) plánuje vládní prázdniny strávit sice primárně v Česku, ale pár dní by si chtěl užít v Rakousku. Na Slovensko se chystá zase ministr zahraničních věcí Tomáš Petříček, svěřil se Právu.

Ostatní ministři povětšinou mluví o horách, houbaření nebo stanování v Česku.

Opoziční politici to mají podobně. Předseda ODS Petr Fiala plánuje jako každoročně Chorvatsko s rodinou, šéf lidovců Marian Jurečka hodlá odpočívat „v lánech“ neboli jezdit kombajnem. Vojtěch Filip, předseda KSČM, pak má naplánované lázně.

Sdílejte článek

Reklama

Související témata:

Doporučované