Hlavní obsah

Další články

 • Babiš: Těžko vidět Teličkovi do hlavy

  K rozchodu hnutí s europoslancem Pavlem Teličkou Babiš řekl, že ho Telička zklamal.

  „Příště, až budu někoho nominovat, ještě důkladněji si ho prověřím,“ řekl s tím, že je těžko někomu předem vidět do hlavy. Jeho nominace podle něj byla chyba.

 • Babiš: Maďarsko a Polsko kritizovat nebudu

  Babiš na společném brífinku s Charanzovou zmínil, že ji výkonný výbor do vedení kandidátky zvolil jednomyslně. Podle něj by bylo taky dobré, kdyby všichni čeští europoslanci bojovali společně za české zájmy.

  „Další důležitý orgán je Evropská rada a my do toho jdeme s tím, že potřebujeme zásadně zvýšit vliv členských států a odpolitizovat Evropskou komisi,“ dodal Babiš.

  Prioritou je podle Babiše v budoucnu i to, aby ČR získala v Evropské komisi atraktivnější portfolio. „Eurokomisařka Jourová dělá dobrou práci. Myslím si, že pokud se shodneme ve vládě, tak by neměl být důvod, aby nepřekračovala a neusilovala o lepší pozici.“

  Charanzová zopakovala priority, které předtím zmínila i ve svém projevu.

  Podle obou také není na místě, aby se Česko míchalo do vnitropolitické situace jiných členských zemí, třeba Maďarska nebo Polska.

 • Charanzová: Evropská unie potřebuje reset

  Charanzová děkuje za důvěru při zvolení lídryně kandidátky hnutí ANO do europarlamentu.

  „Jsou za námi tisíce hodin práce, složitých jednání, kdy se snažíte o to nejlepší. Nejlepší pro Česko. Jsou to stovky předpisů a norem, které se nám dostávají do Česka z Evropské unie. Které mají přímý dopad na život našich firem, na život našich občanů,“ říká.

  Charanzová zmiňuje úspěchy, které za sebou v rámci hnutí v europarlamentu zanechala – jsou mezi nimi podle ní levnější hovory do zahraničí, zájmy českých firem, boj proti dvojí kvalitě potravin i práce na zbraňové směrnici.

  „Byli jsme pod nesmírným politickým tlakem Evropské komise. Bohužel se nepodařilo přijetí směrnice zabránit, ale jsem ráda, že se mi podařilo prosadit celou řadu výjimek,“ uvedla.

  „Potřebujeme jakýsi reset. Reset fungování evropských institucí.“ Evropská unie by se podle Charanzové měla vrátit ke svým kořenům. Těmi podle ní jsou zajistit mír, bezpečnost a prosperitu členských států EU.

 • „Vzpomeňme na hesla z před voleb, jak budeme do kandidátek stavět odborníky“

  „Boj s korupcí, štíhlý stát s nízkými daněmi bez zbytečných agend, svoboda jednotlivce, konec zneužívání sociálního státu, na kterém se vytváří neuvěřitelná závislost,“ vyjmenovával Tomáš Macura základní hodnoty, na kterých bylo podle něj hnutí postaveno.

  „K hodnotám hnutí nepochybně patří proevropské postoje. K původním hodnotám, na které bychom neměli zapomínat, je důraz na odbornost našich kandidátů. Vzpomeňme na hesla z před voleb, jak budeme do kandidátek stavět odborníky.“

 • Ostravský rebel mluví o posunu zpět doprava

  Primátor Ostravy a nová výrazná tvář hnutí ANO Tomáš Macura, kterého Babiš označil za „ostravského rebela“, přišel k řečnickému pultu.

  Delegáty seznamuje s výsledky nedávné ideové konference, kterou zrealizoval s bývalým brněnským primátorem Petrem Vokřálem. Macura v poslední době výrazně prosazuje posun hnutí zpátky doprava.

Reklama