Článek
Společnost je největším distributorem plynu v Česku, v současné době má 1,2 milionu odběratelů plynu a 0,4 milionu odběratelů elektřiny. Hodnota českých aktivit se podle odhadů pohybuje kolem 800 milionů eur (21,3 miliardy Kč).
Značka innogy i po prodeji maďarské firmě v Česku zůstane, měnit se nebudou ani současné smlouvy a ceny energetické firmy.
Akvizice české innogy je pro MVM Group důležitým krokem ve snaze o její expanzi ve střední Evropě. „Věříme, že tato transakce zvýší konkurenci na českém energetickém trhu. Těšíme se na spolupráci s vedením skupiny, společně chceme dále rozvíjet silnou pozici innogy na českém trhu,“ uvedl šéf MVM Group György Kóbor.
Výkonný ředitel innogy v ČR Tomáš Varcop si od spolupráce s novým vlastníkem slibuje další rozvoj nabídky. „Chci ujistit všechny naše zákazníky a partnery, že pro ně budeme i nadále spolehlivým partnerem,“ podotkl.
Tomáš Varcop, CEO innogy Česká republika:
— innogy (@innogy_cz) July 11, 2020
Pod novým vlastníkem se chceme dál rozvíjet a těšíme se na novou etapu a potenciál, který nový vlastník nabízí ke zlepšení nabídky pro naše zákazníky. Chci ujistit všechny naše zákazníky, že pro ně budeme i nadále spolehlivým partnerem. pic.twitter.com/MhSsMoJeno
Transakce, kterou ještě musí schválit Evropská komise, je posledním krokem ke splnění podmínek, které společnost E.ON nabídla Evropské komisi v souvislosti se schválením transakce mezi RWE a E.ON.
Německá firma už dříve prodala části byznysu v oblasti centrálního vytápění v Německu, části maloobchodního byznysu s elektřinou v Maďarsku a také odstoupila od rezervovaných lokalit pro výstavbu dobíjecích stanic pro elektromobily na německých dálnicích.
Innogy na konci loňského roku v Česku zaměstnávala zhruba 4100 lidí. Firma v Česku zajišťuje dodávky zemního plynu, elektřiny a další služby.