Hlavní obsah

Jako fronta na žigulík. Stovka lidí od úterý přespává před úřadem kvůli dotaci

Fronta lidí se rozhodla už druhou noc přečkat venku před úřadem, aby si pojistila kotlíkové dotace. (Video: Petr Švihel)

 

Reklama

19. 4. 2017 19:31

Na druhou noc venku před úřadem Středočeského kraje se chystají žadatelé o tzv. kotlíkovou dotaci.

Článek

Teplé oblečení, deka, čaj a dávka trpělivosti. Tak se vybavila většina žadatelů o kotlíkovou dotaci. Její podstatou je, že omezený počet lidí získá až 85procentní příspěvek na nákup nového kotle.

Před budovou Středočeského kraje v Praze stanuje odhadem kolem stovky lidí. Ty nejodhodlanější už od úterý, chystají se tak na svoji druhou noc venku. Dotaci by ve středních Čechách mělo získat zhruba 460 žadatelů.

Jedním z prvních byl i Zdeněk Bachtík s otcem. „Chce to servis od manželek, aby nám přinesly něco k jídlu a teplý čaj," líčí dlouhé hodiny čekání.

Bachtík s otcem se na místě dokonce rozhodli zorganizovat pořadník, aby předešli roztržkám a kontfliktům. Ostatní žadatelé na tuto organizaci přistoupili.

Příchozí se tak zapíšou do notýsku a dostanou číslo. Ve středu vpodvečer registrovali Bachtíkové už přes šest set žádostí.

„Napadlo mě to nad tím, když táta popisoval, že podobně kdysi stál pořadník na žigulíky,“ říká Bachtík s odkazem na fronty z éry socialismu.

Sdílejte článek

Reklama

Související témata:

Doporučované