Hlavní obsah

Člověk musí být praštěný, aby dokázal před publikum vylézt, říkají slavná „baletní“ dvojčata

„Brácha má syna, já bych rád holčičku. Doufám, že to bude brzy,” říká Otto Bubeníček. (Video: Blanka Kubíková, Seznam Zprávy)

 

Reklama

4. 3. 2018 12:08

Dřív pili pivo a jedli, na co měli chuť, v posledních letech se musí hlídat. „V trikotu je vidět každé deko, a i když už netančíme, i na choreografování a výuku tanečníků chceme být v kondici,“ vysvětlují Jiří a Otto Bubeníčkovi.

Článek

„Jako malý jsem byl dobrý ve fotbale, i hokej jsem hrál. Ale třeba na lyžích jsem nikdy nestál. Teď si to rád zkusím, když už jsem s baletem skončil,“ plánuje Otto Bubeníček, který byl prvním sólistou hamburského baletu. Dnes studuje scénografii a spolupracuje s bratrem – dvojčetem Jiřím, renomovaným choreografem.

Slavná „baletní” dvojčata přiznávají, že nemají moc sebevědomí. „Má to tak spousta tanečníků. Zdá se, že jsme všichni nafoukaní, když chodíme na jeviště před tisíc lidí v publiku. Ale člověk musí být spíš praštěný než sebevědomý, aby dokázal před publikum vylézt. A když si konečně začnete věřit, skončíte,“ potvrzuje krutou pravdu Jiří Bubeníček.

Tančili na předních světových scénách, a když byli na vrcholu, skončili. „Nechtěli jsme být trapní. Balet je krásný a člověk ho musí mít rád, jinak ho nemá dělat, protože je to strašná dřina. A musíte počítat se zdravotními problémy. Pořád jsou nějaké záněty achillovky, měl jsem čtyři operace kolenou, stresovou frakturu holenní kosti. Léčíte to dlouho, pak tancujete rok a zase se něco přihodí,“ vysvětluje Jiří Bubeníček ve svém bytě v Dráždanech, kde byl prvním sólistou Semperopery pro změnu on. Svému synovi Honzíkovi by přál spíš kariéru zpěváka. „Měl by to jednodušší,” je přesvědčený.

Sdílejte článek

Reklama

Související témata:

Doporučované