Článek
U Obvodního soudu pro Prahu 9 pokračuje hlavní líčení v případu Dozimetr.
V prvních dvou dnech po přečtení obžaloby vypovídaly dvě z hlavních postav případu - Michal Redl a Pavel Kos. Zatímco první z nich vedl jen krátký monolog, během něhož vinu důrazně odmítl, Pavel Kos se během více než pětihodinového výpovědi k trestné činnosti doznal.
Ve čtvrtek začal vypovídat další z hlavních obžalovaných - bývalý náměstek pražského primátora za STAN Petr Hlubuček. Při výslechu na policii řekl, že žádné úplatky nebral a popřel, že by ho Redl řídil nebo že by poslouchal jeho pokyny. Že nikdy nevzal úplatek, zopakoval i ve čtvrtek po příchodu k soudu.
Státní zástupce Adam Borgula však o Hlubučkovi v obžalobě například uvedl, že mu Michal Redl předal úplatek 500 tisíc korun v souvislosti se smlouvou na podporu Dopravního informačního systému.
V kauze Dozimetr čelí Michal Redl a spol. obžalobě od loňského června. Státní zástupce je viní z toho, že si dosadili do vedení pražského dopravního podniku spřátelené manažery. S jejich pomocí, jak dále tvrdí policisté, pak mohli ovlivňovat různá výběrová řízení a pak za to získávali úplatky.
Průběh čtvrtečního jednání popisujeme v online reportáži ze soudní síně.