Hlavní obsah

Glosa: Prezident Zeman v době krize – zaprášený fíkus v rohu hradního pokoje

Glosa Alexandra Mitrofanova: Prezident Zeman v době krize – zaprášený fíkus v rohu hradního pokoje. (Video: Seznam Zprávy)

 

Reklama

3. 4. 2020 16:00

Novinář se ve své glose zamýšlí, kde máme v kritické situaci prezidenta republiky? Stojí v koutě jako fíkus.

Článek

Jiřího Drahoše během poslední prezidentské kampaně zesměšňovali stoupenci Miloše Zemana jako fíkus. Že to prý bude prezident, který bude stát v koutě a nebude nic dělat. Místo toho měli lidé volit Miloše Zemana, který je aktivní a hlavně má zkušenosti, jak působit v kritických situacích.

Nakonec kritická situace nastala a máme prezidenta Miloše Zemana. Všude ve světě hlavy státu vystupují a povzbuzují své občany. Vystoupil také český prezident, prskl trochu jedovaté šťávy a zase ho někam odklidili do lánského nebo hradního kouta. Tam stojí.

Má kolem sebe dost lidí, kteří mohou včas otřít prach z jeho listů a dobře ho zalévají. Ale – je to tak dobře? Mít v době krize za prezidenta okrasnou květinu? Možná ano. Pro někoho určitě ano. Ale je to dost drahý špás. A uctívat tuto rostlinu, tento fíkus, jako hlavu státu, to už je hloupost nad moje chápání.

Celou glosu si můžete pustit v úvodním videu.

Je součástí pořadu Záhady Josefa Klímy, který v premiéře vysílá Televize Seznam každý čtvrtek od 21:00. Archiv pořadu najdete zde.

A můžete nás sledovat také na Facebooku.

Sdílejte článek

Reklama

Doporučované