Hlavní obsah

Svět bez obalu: Konflikt na Ukrajině přináší utrpení i pro zvířata. Lidé tady nechali tisíce uvázaných psů, říká Ukrajinka

18. 3. 2018

Svět bez obalu: Opuštění psi na východní Ukrajině. (Video: Seznam)

Ukrajinský konflikt má vliv nejen na tamní obyvatele, ale i na zvířata. O psy, kteří kvůli němu zůstali bez majitelů, se stará Larisa Tsybulniková.

Článek

Konflikt na Ukrajině donutil mnoho obyvatel v okolí města Donbas utéct ze svých domovů, kde nechali svůj majetek a někdy i zvířata. Ve městě Maryinka se opuštěných psů ujala Larisa Tsybulniová a snaží se jim v rámci svých možností pomáhat.

„Polovina psů ve městě zemřela,“ říká Tsybulniková. „Většina místních totiž utekla a nechala tu své psy přivázané k boudám. Bylo horké léto, takže psi zemřeli kvůli teplu, hladu a také strachu,“ dodává.

Larisa Tsybulniková se stará o malý obchod a také o svůj psí útulek, kde teď žije 17 psů, ale když je potřeba, tak přijme i další přírůstky. „Jen samotné jídlo mě stojí okolo 110 dolarů měsíčně. Ale nějak to zvládáme. Zůstanou tu se mnou. Tak dlouho, jak budu žít, tu budou moji psi žít se mnou,“ říká Larisa.

Svět bez obalu sledujte každou neděli ve 20:30 na Televizi Seznam.

Jak naladit Televizi Seznam? Praktický návod ZDE.

Doporučujeme

Další zprávy

  • Výbuch auta s trhavinami si v Sýrii vyžádal nejméně deset životů

    Nejméně deset mrtvých a 15 zraněných si v neděli vyžádal výbuch auta naloženého trhavinami v syrském města Ar-Raj blízko hranice s Tureckem. S odvoláním na místní městský úřad a zdravotníky o tom informovala agentura Reuters. Exploze poničila část nemocnice, stálo v prohlášení úřadu města, které se nachází v severozápadní Sýrii a které kontrolují povstalci podporovaní Tureckem. Turecká státní agentura Anadolu uvedla, že v „teroristickém bombovém útoku“ u hranice přišlo o život 12 civilistů.

  • Provoz na trati mezi Berounem a Zdicemi stojí

    Provoz na železniční trati mezi Berounem a Zdicemi je zastaven, vlak kvůli chybě strojvedoucího strhl v opravovaném úseku trakční vedení. Oprava může trvat podle předběžných informací až do 22:00, řekla ČTK mluvčí Správy železniční dopravní cesty Nela Friebová. Jde o vytíženou část trati, kudy jezdí vlaky například ve směru na Plzeň a Mnichov.

  • 49 tisíc lidí ve stávce. Lidé řekli automobilce dost

    Jednání o nové pracovní dohodě mezi odbory a automobilkou General Motors se dostala do slepé uličky a všech zhruba 49 tisíc zaměstnanců v USA vstoupí v neděli před půlnocí do stávky. Oznámil to odborový svaz United Auto Workers (UAW). Stávka bude prvním větším přerušením práce v GM od roku 2007. Stávka podle agentury AP zřejmě zastaví výrobu GM ve Spojených státech, ale také v Kanadě a Mexiku. GM je největší automobilkou v USA.