Hlavní obsah

Kvitová je po operaci ruky, tenis nebude hrát nejméně tři měsíce

Petra Kvitová byla pořezána při přepadení v jejím bytě v Prostějově.

 

Reklama

21. 12. 2016 9:22

Tenistka, která byla v úterý přepadená, je po několikahodinové operaci. K tenisu se vrátí znovu nejdřív za tři měsíce.

Článek

Tenistku Petru Kvitovou lékaři operovali téměř 4 hodiny. Během zákroku jí zašili poraněné šlachy na článcích všech prstů levé ruky a dva nervy. Česká hráčka nesmí tři měsíce postižené místo přetěžovat a určitě nestihne první část sezony včetně grandslamového Australian Open.

Kvitová podstoupila operaci v zatím blíže nespecifikované nemocnici. „Petře byly zašity poraněné šlachy na prstech - má poraněny střední články všech pěti prstů levé ruky a dva nervy," přiblížil její mluvčí Karel Tejkal v tiskové zprávě. „Petra je podle operatéra mladá a zdravá, a lékař po operaci nevidí důvod, proč by opět nemohla hrát tenis," dodal.

Dva dny bude mít světová jedenáctka ruku zavázanou. „Pak šest až osm týdnů v dlaze a tři měsíce bude třeba sešité šlachy nepřetěžovat," napsal Tejkal. To znamená, že se Kvitová v ideálním případě vrátí na kurty nejdříve v dubnu. Nestihne určitě Australian Open, první kolo Fed Cupu ani velké turnaje v Miami či Indian Wells.

Dvojnásobná vítězka Wimbledonu byla ráno přepadena ve svém bytě v Prostějově. Při útoku se bránila a utrpěla řezné rány na ruce, ve které drží raketu. Kvitovou nejdříve ošetřili v Prostějově, pak podstoupila další vyšetření. „A na základě konzultací bylo rozhodnuto o operaci," uvedl Tejkal.

Otázkou je, jestli může být kvůli tomu ohrožena její kariéra. „Vůbec si to nepřipouštěla. Říkala: ‚Hlavně ať mě dají rychle do kupy, ať to bude trvat měsíce nebo roky‘. A těší se, až zase začne trénovat," řekl Tejkal.

Kvitová informovala o incidentu odpoledne na sociálních sítích v angličtině. „V mém bytě mě napadl muž s nožem. Po pokusu o obranu mám ošklivé zranění na levé ruce a jsem otřesená, ale naštěstí jsem naživu. Jsem silná a budu bojovat tak, jak mě znáte," napsala. V češtině doplnila, že děkuje za vzkazy a podporu. „Nebojte se o mě," dodala.

Šestadvacetiletá hráčka se přitom teprve zotavovala z únavové zlomeniny zánártních kůstek pravé nohy, kvůli které zrušila účast na Hopmanově poháru. Příští týden plánovala, že začne nohu zatěžovat, a chtěla stihnout turnaje v Austrálii.

Soupeřkami zpráva o napadení jedné z nejoblíbenějších hráček na okruhu WTA otřásla. „Je to strašné. Nevím, co k tomu říci. Tohle jsou věci, které jsou pro nás všechny hrozně šokující," řekla Lucie Šafářová bezprostředně poté, co se o incidentu dozvěděla. Na sociálních sítích se přidaly i další současné a bývalé tenistky včetně Martiny Navrátilové, Viktorie Azarenkové či Caroline Wozniacké.

O šokujícím přepadení vítězky Wimbledonu - tenistky Petry Kvitové, informovala i přední světová média.

Reklama

Doporučované