Hlavní obsah

Střelec v kalifornské škole zabil nejméně pět lidí

Nejméně pět mrtvých si vyžádala střelba v kalifornském městečku Corning.

 

Reklama

14. 11. 2017 21:07

Žáci by neměli být mezi mrtvými. Policie útočníka zastřelila, možná střílelo více osob.

Článek

Nejméně pět mrtvých si vyžádala střelba v severní Kalifornii. Oznámila to agentura Reuters s odvoláním na místní úřady. Střílelo se údajně na pěti místech v okolí venkovské základní školy. Útočníka policie zastřelila.

Incident se odehrál v okolí obce Corning asi 190 kilometrů severně od Sacramenta. Místní televizní stanice oznámila, že několik školáků bylo letecky přepraveno k ošetření. Bilanci střelby, jejíž motivy nejsou zatím známy, policie dosud neuzavřela.

Phil Johnson, zástupce šerifa kalifornského okresu Tehama, novinářům řekl, že policisté identifikovali nejméně pět míst, odkud se střelba ozývala. Středem tohoto prostoru je základní škola v osadě Rancho Tehama, která leží nedaleko Corningu. "Několik výstřelů bylo zaznamenáno ve škole, předpokládaný útočník zemřel následkem policejní střelby," uvedl Johnson.

Podle agentury AP do školy docházejí žáci prvních pěti ročníků, součástí zařízení je i mateřská škola. Nikdo z dětí údajně nebyl usmrcen, ale "několik" žáků bylo zraněno. Nemocnice v nedalekém Reddingu oznámila bez dalších podrobností hospitalizaci tří osob.

Sdílejte článek

Reklama

Doporučované