Hlavní obsah

Bitcoin pookřál. Musk oznámil, že ho Tesla asi znovu začne přijímat

Foto: Shutterstock/CKA, Shutterstock.com

Ilustrační foto.

Reklama

22. 7. 2021 9:21

Automobilka amerického miliardáře Elona Muska podniká další nečekaný krok. S největší pravděpodobností se vrátí k platbám bitcoinem. Ekologické dopady už, zdá se, nevadí. Slavná kryptoměna na zprávu zareagovala růstem.

Článek

Americký výrobce elektrovozů Tesla s největší pravděpodobností znovu začne přijímat platby bitcoinem. Na konferenci s názvem B Word to v pondělí podle agentury Reuters řekl šéf firmy Elon Musk.

Tesla se pro přijímání plateb v bitcoinech rozhodla v únoru, ale v květnu ho pozastavila. Zdůvodnila to tehdy obavami z negativních ekologických dopadů takzvané těžby této digitální měny, která spotřebovává velké objemy energie. Kryptoměna na to zareagovala poklesem zhruba o deset procent.

„Tesla obnoví přijímání bitcoinů, je to velice pravděpodobné,“ uvedl Musk. Dodal, že sám drží kryptoměny bitcoin, ethereum a dogecoin. Jeho firmy Tesla a SpaceX vlastní jen bitcoiny.

Bitcoin krátce po deváté hodině večerní SELČ přidával na burze Bitstamp asi šest procent na 31 700 dolaru (690 000 Kč). Ethereum mělo ve stejné chvíli k dobru téměř osm procent, prodávalo se za zhruba 1940 USD (42 000 Kč).

Reklama

Související témata:

Doporučované