Hlavní obsah

Video: Obří hřib po výbuchu v německé chemičce

Bez komentáře: Kvůli explozi v průmyslovém parku byla u Leverkusenu uzavřena dálnice A1.Video: twitter/Haberci75575340, twitter/crackhead_jule

 

Reklama

27. 7. 2021 12:22

Exploze chemičky dnes otřásla průmyslovým parkem v západoněmeckém Leverkusenu. Kvůli výbuchu byla uzavřena frekventovaná dálnice A1, uvedla dopoledne na Twitteru policie.

Článek

Příčina exploze a rozsah škod zatím nejsou známy, uvedla agentura DPA. Podle policie je na místě několik zraněných.

Německý úřad civilní ochrany označil explozi jako „extrémní nebezpečí“ a vyzval obyvatele, aby nevycházeli ven a nevětrali. Nad místem výbuchu se vznášel velký černý mrak.

Provozovatelé areálu Chempark, který leží asi 20 kilometrů severně od Kolína nad Rýnem, uvedli, že příčina exploze je nejasná. Příčinu a rozsah škod zatím nezná ani policie.

Po explozi v městské části Wiesdorf vyjeli na místo ve velkém počtu hasiči, záchranáři a policisté. Deník Kölner Stadt-Anzeiger uvedl, že exploze se odehrála ve spalovně nebezpečného odpadu provozovatele průmyslového parku, jímž je společnost Currenta.

Zcela uzavřena byla dálniční křižovatka Leverkusen-West a dálnice A1 mezi Leverkusenem a Kolínem nad Rýnem i části dálnic A59 a A3, stejně jako leverkusenský západní okruh, který vede kolem hořícího objektu.

Reklama

Doporučované