Hlavní obsah

Rozhovory: Český divák blbne, řekl filmový režisér Jiří Menzel v jednom ze svých posledních rozhovorů

Rozhovor Seznam Zpráv s Jiřím Menzelem, který vznikl v dubnu 2017. (Video: Seznam Zprávy)

Reklama

3. 4. 2017 16:28

Dřív jsme měli Milouše, teď máme Miloše. Nevidím v tom žádný rozdíl, řekl režisér Jiří Menzel. Velkým problémem naší společnosti je podle něj to, že téměř všichni chytří lidé v minulosti emigrovali.

Článek

Svůj poslední film natočil oscarový režisér Jiří Menzel v roce 2013, komedii Donšajni. V rozhovoru, který s ním pro Seznam Zprávy vedla Renata Kalenská v dubnu 2017, si postěžoval, že by rád točil dál, ale nikdo o práci nežádá. „Na to jsem moc nafoukanej,“ řekl na otázku, zda by impuls k natáčení nemohl přijít od něj.

V rozhovoru pro Seznam vzpomíná na to, jak točil Ostře sledované vlaky. Na natáčení tehdy měl celé léto, zatímco dnes se film běžně točí pětadvacet dní.

Jiří Menzel byl přesvědčen, ze by zmíněný film za kratší dobu natočil stejně dobře. A prozradil i to, jaká postava by ho bavila filmově zpracovat – Edvard Beneš. Bývalého prezidenta Beneše považuje Menzel za pozitivní postavu našich dějin.

Rozhovor s Jiřím Menzelem můžete sledovat ve videu umístěném nahoře.

Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Doporučené