Hlavní obsah

Domácí

 • O případu českého premiéra referují zahraniční média

 • Svědectví Babišova syna bude ve čtvrtek řešit i Senát

  Senát se bude ve čtvrtek zabývat případem Andreje Babiše mladšího, který reportérům Seznamu řekl, že byl nedobrovolně zadržován na Krymu. Horní komora požádá jeho otce a předsedu vlády o vysvětlení. Dohodli se na tom zástupci čtyř opozičních klubů ODS, STAN, KDU-ČSL a Senátor 21, které nyní mají v horní komoře pohodlnou většinu. Předseda vlády by měl podle nich vzniklou situaci, která mimo jiné souvisí s jeho střetem zájmů, řešit odstoupením z čela vlády.

 • Nejvyšší žalobce: Musíme vyslechnout Babiše mladšího a požádat Švýcary o spolupráci

  Rozhovor Televize Seznam s Pavlem Zemanem. (Video: Seznam.cz)

 • Co teď bude s vládou?

  Dvaadevadesát poslanců sněmovní opozice bylo mělo podepsat návrh na vyslovení nedůvěry vládě.

  Ve čtvrtek předají návrh s podpisy předsedovi Poslanecké sněmovny. K projednání takového návrhu svolá předseda neprodleně schůzi Sněmovny.

  Schůze se musí konat do 10 dnů od podání žádosti, poslanci musí dostat vyrozumění o schůzi nejméně 5 dnů předem.

  Pro vyslovení nedůvěry je třeba nadpoloviční většiny všech poslanců, tedy 101 hlasů. Před hlasováním je rozprava, poslanci hlasují jednotlivě podle jmen.

  Vysloví-li Sněmovna vládě nedůvěru, oznámí to předseda Sněmovny prezidentu republiky.

  V případě vyslovení nedůvěry musí vláda podat demisi. Pokud by ji nepodala, prezident republiky ji podle Ústavy odvolá.

 • Opozice vyvolá hlasování o nedůvěře Babišově vládě. Premiéra vyzývá k demisi

  Šest opozičních stran, jež sdružují 92 poslanců, podalo návrh na vyslovení nedůvěry Babišově vládě. Pro vyslovení nedůvěry je třeba hlasů od 101 poslanců.

  Po jednání všech opozičních klubů STAN, ODS, Pirátů, TOP 09, KDU-ČSL a SPD se dospělo k jednotnému postoji. Opozice považuje podezření premiéra Andreje Babiše za neakceptovatelná.

  „Opoziční poslanci vyzývají, aby opustil funkci premiéra, dokud nebude vyšetřena kauza Čapí hnízdo. Podávají návrh na vyslovení nedůvěry vládě ANO, ČSSD a KSČM,” citoval ze stanoviska šéf ODS Petr Fiala.

 • Babišův problém může být hlubší, naznačuje prezidentský kandidát Fischer

 • Lékařka Babiše juniora rezignovala na mandát zastupitele v Praze 8

  Ošetřující lékařka Andreje Babiše mladšího Dita Protopopová rezignovala na post zastupitelky v Praze 8. Učinila tak v reakci na reportáž Seznamu, která přinesla závažná vyjádření Babiše juniora k případu Čapí hnízdo. Podpis Protopopové je mimo jiné pod lékařskou zprávou, kterou advokáti podložili stížnost proti trestnímu stíhání Babiše juniora.

  „Do politiky jsem nevstupovala, abych ohrozila svou rodinu,“ uvedla mimo jiné Dita Protopopová v tiskovém prohlášení. „Tlak, který je nejen na mě, ale i na mé nejbližší v posledních hodinách, je neúnosný.“

  K tomu, že Andrej Babiš mladší v reportáži říká, že se spolupodílela na jeho nedobrovolném pobytu na Krymu nebo že poskytla právníkům zprávu o jeho zdravotním stavu bez jeho vědomí, se přímo nevyjádřila. Uvedla jenom, se v médiích objevily lživé informace, které ji osobně poškozují a urážejí a pak také parazitují na nemocném člověku.

  Protopopová kandidovala v komunálních volbách v řadách hnutí ANO. V éře Andreje Babiše na financích byla poradkyní jeho resortu. A pak také závodí na horských kolech za tým Agrofertu.

Reklama