Hlavní obsah

12 lidí v boji o Kavčí hory. Novým šéfem ČT chce být Dvořák, exředitel Primy i předseda Strany práce

Volba šéfa České televize: uchazeči jsou známi.

 

Reklama

28. 3. 2017 11:49

V úterý byly otevřeny obálky se jmény pro volbu nového ředitele veřejnoprávní televize.

Článek

Do výběrového řízení na funkci generálního ředitele České televize se přihlásilo 12 zájemců. Je mezi nimi i současný ředitel Petr Dvořák, který televizi vede od podzimu 2011.

Mezi uchazeči o místo je i bývalý šéfredaktor zpravodajství ČT Karel Novák nebo bývalý ředitel televize Prima Martin Konrád. První kolo volby bude 12. dubna, nového ředitele rada zvolí 26. dubna.

Dalšími uchazeči, kteří do pondělí podali platnou přihlášku, jsou Alena Dlabačová, Gabriela Froňková Dousková, Tomáš Kopečný, Daniel Petruška, Jiří František Potužník, Milan Vacek, Petr Vinklář.

Televizi chce řídit také režisér hudebních pořadů Českého rozhlasu Stanislav Vaněk nebo lídr Strany práce Radoslav Štědroň. Oba se přihlásili do výběrového řízení před šesti lety.

Dvořákovi vyprší současný mandát letos 30. září, kdy bude v zemi vrcholit kampaň před volbami do Sněmovny.

Na začátku července také končí mandáty třem z 15 radních. Nebylo by jisté, zda se Sněmovně podaří včas zvolit všechny tři nové členy rady. Ke zvolení ředitele ČT je potřeba minimálně deseti hlasů.

Uchazeč o funkci musí být mimo jiné vysokoškolák, mít manažerské předpoklady k řízení veřejnoprávní instituce a vítaná je předchozí praxe v médiích. V přihlášce musel předložit vlastní koncepci dalšího rozvoje a fungování ČT jako televize veřejné služby v rozsahu přibližně pěti až deseti normostran A4.

Sdílejte článek

Reklama

Související témata:

Doporučované