Hlavní obsah

Akcionáři Kofoly si na dividendách rozdělí 300,9 milionu korun

Foto: Martin Strachoň/Wikimedia Commons

Ilustrační fotografie.

Reklama

5. 6. 2019 12:05

Akcionáři Kofoly si letos rozdělí na dividendách 300,9 milionu Kč, loni to bylo 361,2 milionu. Na jednu akcii připadne 13,50 Kč (loni 16,20 Kč před zdaněním). Návrh představenstva dnes v Ostravě schválila valná hromada společnosti Kofola ČeskoSlovensko. ČTK to řekla mluvčí Kofoly Jaroslava Musilová.

Článek

Dividenda se bude vyplácet z distribučního fondu, který firma loni vytvořila při snížení základního kapitálu. Výplata dividendy z tohoto fondu je podle členů představenstva považována za částečné vrácení vkladu společníkům.

Musilová řekla, že důležitá informace pro akcionáře je, že dividenda bude vyplácena pouze bezhotovostně prostřednictvím České spořitelny.

„Pro její výplatu je zapotřebí vyplnit žádost o výplatu dividendy a čestné prohlášení potvrzující nabytí jednotlivé akcie za cenu nejméně 100 Kč. Výplata dividendy poté nepodléhá srážkové dani,“ uvedla Musilová.

Čestné prohlášení musí akcionáři doručit České spořitelně současně se žádostí o výplatu dividendy.

Kofola je jedním z nejvýznamnějších výrobců nealkoholických nápojů ve střední Evropě. Má osm výrobních závodů v Česku, Polsku, na Slovensku, ve Slovinsku a Chorvatsku. K výrobkům firmy Kofola vedle stejnojmenného nápoje patří ovocné nápoje a sirupy Jupí, dětské nápoje Jupík, energetické nápoje Semtex, nápoje značky Vinea, Chito, Top Topic nebo Citro Cola. Kofola má více než 2 100 zaměstnanců, z toho asi 700 v Česku.

V loňském roce Kofole vzrostly tržby meziročně o 2,2 procenta na 7,12 miliardy korun. Provozní zisk EBIT jí stoupl o 15,3 procenta na 443,7 milionu korun a ukazatel EBITDA o 6,4 procenta na 1,01 miliardy korun. Čistý zisk po odečtení jednorázových položek dosáhl 312,3 milionu korun, oproti roku 2017 vzrostl o 35 procent.

Většinovým majitelem skupiny je společnost Aetos patřící rodině Samarasů a ostatním zakladatelům Kofoly, jimiž jsou akcionáři René Musila a Tomáš Jendřejek.

Sdílejte článek

Reklama

Doporučované