Hlavní obsah

Analýzu využití bývalých kasáren budou mít Pardubice za rok

Foto: Getty Images

Ilustrační foto.

Reklama

3. 10. 21:50

Město Pardubice by zhruba za rok mohlo mít analýzu, která navrhne využití bývalých Masarykových kasáren. Vyplyne z ní, zda si má město pozemky například nechat, případně prodat. Radnice vlastní lokalitu od roku 2014.

Článek

Využití lokality radnice neřeší poprvé. „Součástí bude i participace veřejnosti, která řekne, co by tam chtěla. Analýza navrhne, zda si máme většinu nechat nebo prodat nebo ponechat jen část pozemků,“ řekl náměstek primátora Jan Nadrchal (ANO).

V lokalitě by například bylo možné postavit školu, školku, domov pro seniory, zdravotní středisko, obecně občanskou vybavenost, část by mohly zaplnit bytové domy. „Nechci ale předjímat. Nemáme vybraného dodavatele analýzy, na tom teprve pracujeme,“ řekl Nadrchal. Výslednou zprávu o využití Masarykových kasáren by město mohlo mít příští rok v září, dodal.

Kasárny T. G. Masaryka patří městu od roku 2014. Už v minulosti si nechalo zpracovat studii a zvažovalo, že území nabídne investorům. V minulosti se přihlásil také soukromý subjekt, který tam chtěl postavit základní církevní školu.

V prázdném areálu je záchytné parkoviště. Na pozemku na okraji už dlouho plánuje ministerstvo práce a sociálních věcí výstavbu úřadu práce, který je dosud na několika pracovištích po městě. Stavba se několikrát odkládala. O potřebě nového zázemí pro úředníky se hovoří deset let.

Sdílejte článek

Reklama

Související témata:
Využití

Doporučované