Hlavní obsah

Arsenal má na každém postu lepšího hráče. Slavii ale dává sílu démon Trpišovský

Foto: Profimedia.cz, Seznam Zprávy

Ve čtvrtek čeká slávisty zápas na Emirates Stadium. Na snímku je útočník Arsenalu Pierre-Emerick Aubameyang.

Reklama

6. 4. 12:00
Článek

Co je to Slavia? My jsme Arsenal! Budou-li hráči londýnského klubu v blížícím se utkání Evropské ligy uvažovat v těchto intencích a slávisty podcení, může to hrát pražskému celku významně do karet. I to padlo v podcastu Angličan.

Na prvočinitele, opravdu do nejmenšího detailu, rozebrali tentokrát protagonisté podcastu Angličan čtvrtfinálový souboj Evropské ligy mezi Arsenalem a pražskou Slavií. Začíná se ve čtvrtek v Londýně, o týden později je na programu pražská odveta.

V jakém psychickém rozpoložení týmy do zápasu vstoupí? „Slavia má obrovskou výhodu. Proti Arsenalu může jen a jen získat. Je ale otázkou, jestli na Artetův tým narazí v pravou chvíli. Arsenal totiž o víkendu proti Liverpoolu podal hanebný výkon. A očekávám, že tentokrát se Gunners budou chtít v očích svých fanoušků rehabilitovat,“ říká Luděk Mádl, který se obvykle netají svou přízní právě k barvám Arsenalu. „Ale jestli jsem si něco nepřál, bylo to právě nalosování Arsenalu ke Slavii,“ podotýká. Víc o tom ostatně pověděl v glosáři.

Karty rozkryl i Jindřich Šídlo, další z vyznavačů gunnerské víry. „Arsenal musí být favoritem, rozhodně má na každém postu lepšího hráče než Slavia. Jenže v Edenu řádí démon Jindřich Trpišovský, který dokáže svůj tým neskutečně namotivovat, důkladně připravit a patřičně vybláznit k heroickým výkonům.“

Ostrovní fanoušci Arsenalu každopádně vnímají los, který jejich týmu přihrál do cesty Slavii, jako mimořádně příznivý. „A nelze se jim divit. Oproti druhé straně předlosovaného pavouka, ve kterém se nacházejí velkokluby typu Manchesteru United či Ajaxu Amsterdam, se to tady pro Arsenal jeví jako umetená cesta,“ upozorňuje Jiří Hošek, autor podcastu Angličan.

„My jsme Arsenal, vy jste Slavia. Takhle na to nahlíží pro mě až překvapivě mnoho příznivců Gunners,“ připouští Jindřich Šídlo možnost podcenění soupeře ze strany londýnského celku. „Na druhou stranu, na jaký jiný zápas už by se měli zkoncentrovat, když ne na čtvrtfinále Evropské ligy. Když jsou v lize desátí, zbývá jim jediná cesta, jak sezonu zachránit: vyhrát právě Evropskou ligu,“ přemítá Šídlo. Odměna pro vítěze je v tomto případě mimořádně sladká, vstupenka do příštího ročníku Ligy mistrů.

A to je bezpochyby hlavní cíl Arsenalu, týmu, který je zvyklý podávat v průběhu sezony dost nestabilní výkony. „I kdyby doma Arsenal vyhrál třeba o tři góly, nemusejí ještě slávisté ztrácet hlavu. Gunners jsou schopní ztratit jakékoli vedení,“ dodává lehce cynicky Luděk Mádl.

Hosté Angličana spekulovali také nad brankářským rébusem, který bude muset realizační tým trenéra Jindřicha Trpišovského vyřešit. Tradiční jednička, tedy Ondřej Kolář, se dává stále dohromady po kung-fu kopu protihráče v dresu Rangers, po kterém si brankář odnesl vážné zranění hlavy.

„Pokud by měl Kolář nastoupit už teď v Londýně, jevilo by se mi to jako velmi riskantní, osobně to považuju za nepravděpodobné,“ míní Luděk Mádl. I ostatní protagonisté Angličana se jednoznačně shodují, že ani čtvrtfinále Evropské ligy nestojí za to, aby Kolář podstupoval zdravotní riziko.

Jak v úterý informoval na Twitteru šéf Slavie Jaroslav Tvrdík, budou ve čtvrtek v Londýně ze zdravotních důvodů absentovat stopeři Ondřej Kúdela a Simon Deli.

Co říkají hosté podcastu na nádherný gól Matěje Vydry v barvách Burnley? A jak hodnotí kariéru Sergia Agüera v Manchesteru City, která v létě v tomto klubu skončí? Kam Agüero přesídlí a jak ho budou v týmu Pepa Guardioly nahrazovat? Dozvíte se v čerstvé epizodě Angličana. Pusťte si ji v přehrávači v úvodu článku.

Angličan

Fotbalový podcast Jiřího Hoška (@hosekj) a jeho přátel výhradně o Premier League. S pravidelnými hosty Luďkem Mádlem, Karlem Häringem, Jaromírem Bosákem, Jindřichem Šídlem a dalšími.

Od fanoušků, kteří si bez anglické ligy nedovedou představit víkend, pro fanoušky. Pozor, ve studiu se za žádných okolností nesmí sejít dva fans stejného klubu! Každé úterý na Seznam Zprávách, na Spotify, v Apple Podcasts a dalších podcastových aplikacích.

Archiv všech dílů najdete tady, ostatní podcasty Seznam Zpráv tady. Své postřehy, připomínky nebo tipy nám pište na twitterový účet @PodcastAnglican nebo přímo autorovi Angličana Jiřímu Hoškovi na e-mail jiri.hosek@sz.cz.

Sdílejte článek

Reklama

Doporučované