Hlavní obsah

Babiš: Naše vítězství je tak dominantní, že není důvod, aby náš kandidát nebyl předsedou Sněmovny

Hnutí ANO nechce ODS přenechat post předsedy Sněmovny.

 

Reklama

24. 10. 2017 22:30

Hnutí ANO nechce ODS přenechat post předsedy Sněmovny. Novinářům to řekli zástupci hnutí a občanských demokratů po dnešním večerním jednání. Výkonná rada ODS krátce před schůzkou potvrdila, že občanští demokraté nebudou vyjednávat s ANO o koalici ani o podpoře menšinové vlády hnutí. Šéf ANO Andrej Babiš na to řekl, že to bere na vědomí.

Článek

Představitelé ODS už před jednáním s ANO avizovali, že budou usilovat o funkci předsedy Sněmovny pro šéfa občanských demokratů Petra Fialu. „Myslíme si, že za současné situace jako druhá nejsilnější strana bychom měli mít předsedu Poslanecké sněmovny. Považujeme to za rozumné,“ prohlásil Fiala. Po schůzce dodal, že si hnutí ANO návrh vyslechlo a má vlastního kandidáta. „Uvidíme dál,“ poznamenal.

ANO na tento post navrhuje dosavadního místopředsedu dolní komory Radka Vondráčka. „Naše vítězství ve volbách je tak dominantní, že není důvod, aby náš kandidát, pan Vondráček, nebyl zvolen předsedou Poslanecké sněmovny,“ řekl po jednání s ODS předseda ANO Andrej Babiš.

Hájil to na příkladu ČSSD. „V tuto chvíli má de facto sociální demokracie předsedu Poslanecké sněmovny a Senátu i premiéra. Takže není nic zvláštního na tom, že máme takový požadavek,“ uvedl Babiš. S ODS dnes jednal také o sněmovních výborech a jednacím řádu.

Babiš rovněž uvedl, že bere na vědomí, že ODS nechce o spolupráci na vládě vést žádnou diskusi. „Tím pádem v tom máme jasno,“ dodal.

Sdílejte článek

Reklama

Doporučované